Aranżacje kuchni z wykorzystaniem oświetlenia LED

Posted on 14/05/2019 9:45pm

Każde wnętrze przeznaczone pod firmę usługową, przykładowo pod kawiarnię czy salon fryzjera, oprócz odpowiedniego wyposażenia fachowego a więc odpowiednio: bufetem, ekspresem do kawy, lustrami, suszarkami itp. potrzebuje rozwiązania na niespotykany wygląd. Można to uzyskać na rozmaite sposoby.
led
Author: darkday
Source: http://www.flickr.com
W kafejce dla przykładu pobudowałbym kominek w rogu pomieszczenia. Zapewniło by to nam zarazem ogrzewanie oraz ładny charakter, a więc przyjemne z pożytecznym. Do tego drewniane, sosnowe stoły. Niezbędne będzie również dyskretne oświetlenie. Można zastosować lampy na stołach oraz plafony, a okazjonalnie (dajmy na to tuż przed Bożym Narodzeniem), dodatkowo można jeszcze pomyśleć o dowolnych ozdobach świetlnych.

Oszczędnym pomysłem może być taśma LED, jaka w porównaniu z klasycznymi choinkowymi lampkami jest sporo tańsza w eksploatacji. Taśma LED jest dodatkowo niezwykle giętka, można nią opasać klatkę schodową wcześniej upiększoną witkami jodły co pewnie przyda atrakcyjności.

led
Author: Elneo
Source: Elneo
Kolejnym sposobem w którym spożytkowana może być taśma LED jest ozdoba ścian budowli. Jest to wyjątkowo rozpowszechniony sposób na ozdobę ogródka i domu we wsiach Podhala w jego sąsiedztwie. W okresie wszystkich świąt religijnych przybiera tenże zwyczaj czasem formę swoistego współzawodnictwa - trwa wyścig który uczyni ze swojego domu i obejścia większą choinkę.

Zatem podróżując pomiędzy końcówką listopada a początkiem stycznia roku następnego powiedzmy w kierunku Limanowej, widzimy jak pobocza jarzą się niczym gwieździste niebo w pogodną nockę, a po dachach wchodzą jaśniejący Mikołaje z saniami i innego tego rodzaju akcesoriami. Dla zaradnego gospodarza w takim przypadku taśma LED to idealne wyjście, bo diody pobierają znacznie mnie energii aniżeli nawet w największym stopniu ekonomiczna żarówka.Tego rodzaju oświetlenie posiada także taką zaletę, że jest niezwykle odporne na warunki pogodowe ponieważ źródło światła zostaje umiejscowione w plastikowej taśmie, więc wilgotność nie jest już przeszkodą. Taśma LED stosowana może być także na przykład jako oświetlenie szyldu przydrożnej restauracji, przydrożnego bilbordu i jak wszelki LED wszędzie tam, gdzie wymagany jest mały pobór prądu.

Tags: LED, diody, oświetlenie, lampki