Aranżacje pełne przepychu – wnętrza ze smakiem

Posted on 17/06/2019 7:23am

Jeśli chodzi o współczesną aranżację pomieszczeń mamy do wyboru różne style, dzięki czemu pomieszczenia można wyposażyć funkcjonalnie i gustownie. Popularnym stylem jest styl minimalistyczny, który ogólnie mówiąc zakłada użycie tylko najważniejszych mebli i dodatków, w przeciwieństwie do np. stylu wiktoriańskiego, gdzie stosuje się mnóstwo gadżetów i okazałe dekoracje.

Wnętrza w stylu skandynawskim
Author: Dekoral.pl
Source: Dekoral.pl
W pomieszczeniach, w których kładzie się nacisk na przepych najważniejsze są wyszukane dekoracje wraz z oryginalnym zdobnictwem. Tutaj każdy nawet najmniejszy element powinien być właściwie udekorowany i wykonany z jak najlepszej jakości tworzywa. Nie tylko piękne żyrandole, ale także ozdobne tapety czy umieszczone na regale szkatułki mają sprawiać wrażenie szykownych. W tego rodzaju pomieszczeniach stawia się dużo luster, co optycznie ma je powiększyć, jak również stosuje się srebrne czy kryształowe drobiazgi. Wnętrze zaaranżowane w takim stylu ma co najważniejsze błyszczeć i budzić podziw wśród znajdujących się w nim osób. W dodatku ma kojarzyć się z luksusem i blichtrem.

nowoczesny dom
Author: Karen Highland
Source: http://www.flickr.com
Trzeba pamiętać, że zarówno istotą styli tego rodzaju, jak i pozostałych powinien być komfort lokatorów. Dlatego zarówno główne meble, jak i zastosowane dodatki muszą być przede wszystkim praktyczne i przyjemne w użyciu. W przypadku stylu, gdzie przeważa przepych – na przykład glamour – można to osiągnąć w prosty sposób, albowiem sofy, fotele, czy nawet wanna są produkowane tak, aby zapewniać maksimum wygody, przy jednocześnie pięknej prezencji mebli. Sprawę ułatwiają także zastosowane dekoracje – poręczne klamki, ozdobne poduchy czy przydatne pojemniki na drobiazgi ( wnętrz).

Czy znasz już taki świeży wpis? Odnajdziesz w tamtym miejscu istotnie dużą ilość zajmujących informacji na podobny temat. Zobacz a nie będziesz żałować!


Oczywiście wyposażając pomieszczenia w liczne gadżety i akcesoria ozdobne, musowo się liczyć z tym, że blichtr to jedno, ale drugie to właściwe utrzymanie ich w czystości. Im więcej dodatków ułożymy na półkach, im bardziej wytworny żyrandol (zobacz zyrandole krysztalowe) zakupimy, tym więcej pracy będzie z nimi później. Należy jednak podjąć decyzję na czym bardziej nam zależy – czy chcielibyśmy dobrze się czuć otaczając się różnymi błyskotkami i pięknymi przedmiotami, czy może kładziemy raczej większy nacisk na funkcjonalność. Koniecznie trzeba wziąć to pod uwagę.

Tags: Wnętrza, materiał, dekoracje, glamour