Ława kawowa - salonowy niezbędnik

Posted on 23/11/2018 7:41am

Niewielkich rozmiarów mebel do istotnych zadań. Użyczy miejsca na miętową herbatę, lampkę koniaku, ulubioną przekąskę czy dzisiejszą gazetę. Z tego powodu warto mieć go pod ręką. Stolik do salonu.


ława
Author: César
Source: http://www.flickr.com
Lubili go już starożytni Egipcjanie, wstawiając je do okazałych domostw. Arabowie używali małych stolików, przy których siadali po turecku. Europejczycy zwrócili uwagę na stoliki stosunkowo nie tak dawno bo około dwustu lat temu. Co zamożniejsi zaczęli podróżować by przywozić pamiątki z egzotycznych krajów. A ci, których na takie podróże nie było stać, bywali w bogatych rezydencjach, podpatrywali meblowe nowinki, a potem zamawiali je u miejscowego cieśli. To prawda - w domu królował wielki stół, jednak gdzieś należało odłożyć robótki ręczne (panie wtedy haftowały z zaangażowaniem i robiły koronki), książkę lub postawić tacę z ciasteczkami.

Do dziś ta kwestia nie uległa zmianie. Nadal niełatwo się bez niej obyć, jeszcze trudniej dopasować ją do charakteru salonu (sprawdź ceny). A jest z czego wybierać. Bogactwo form i materiałów może zaskakiwać. Idąc z duchem czasu, projektanci stawiają na szkło, które cały czas jest na topie. Taka ława do salonu nadaje wnętrzu nowoczesnego wyglądu i powoduje, iż salon nabiera „oddechu”. Zwolenników klasyki, powinny zachwycić ławy z drewna, kamienia lub sklejki - .

Gdzie powinna stanąć ława? Najbezpieczniej byłoby przeprowadzić szybki test. Czyli uczynić tak, jak przy wytyczaniu ścieżek w parku, gdy niedawno zagrabiony teren oddaje się na moment we władanie spacerowiczom. Wydeptują oni właściwe dróżki i problem znika. W dalszej kolejności za robotę biorą się fachowcy od wykładania alejek kostką.


Niełatwo mimo wszystko wyobrazić sobie gości, którzy ustawiają nam sofy. Z tego powodu rozważmy, co w salonie wykonujemy najczęściej, w którym miejscu spędza nam się milo czas z książką, gdzie odstawiamy szklankę, kieliszek albo odkładamy telefon. Wreszcie jak przyjmujemy gości – oficjalnie przy stole w jadalni czy może gustujemy w bardziej „luźnych” spotkaniach. Odpowiedzi na te pytania pozwolą nam uniknąć wnętrzarskich „wpadek”, zamieniając salon w wygodne i urocze miejsce do relaksu.

Tags: meble, wnętrze, stolik, filiżanka