Biokominki są idealną możliwością dla niewielkich pomieszczeń

Posted on 24/02/2019 7:29am

Apartament z kominkiem - oczyma wyobraźni widzimy od razu siebie z bliskimi i znajomymi, wieczorem przy kolacji, gawędzących przy trzaskającym ogniu. Z pewnością typowe kominki, to dzisiaj zbytek. Montowane są w najbardziej ekskluzywnych apartamentach oraz w domach, z powodu konieczności osobnego przewodu wentylacyjnego i zajmują sporo przestrzeni.


Miłośnikom kominków, którzy nie mogą mieć tradycyjnego modelu, wyszła naprzeciw technologia. Biokominki wykorzystują specjalny płyn do palenia, pozwalający rozpalić prawdziwy płomień. Biopaliwo do kominka jest bezwonne i nie wytwarza popiołu. Jest to idealne rozwiązanie dla postępowych osób, nie mających ochoty dokładać drzewa do kominka - nie mówiąc o jego rąbaniu - a ogień, niemalże zapalać jak światło w pokoju gościnnym.
kominek na biopaliwo
Author: Brasa
Source: Brasa

Kominki (zobaczysz tu) na biopaliwo świetnie sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, z uwagi na to, że mogą mieć naprawdę nieduże rozmiary . Kominki tego rodzaju, zamiast typowego paleniska, posiadają zbiornik na ciekłe biopaliwo, które spala się bez wydzielania dwutlenku węgla. Nie wymagają żadnych instalacji, dlatego można je ustawić w dowolnym miejscu domu. Poza tym posiadają na tyle małe gabaryty, że można je bez kłopotu przemieszczać. Są wśród nich także modele, wolno stojące, do stosowania na zewnątrz chociażby na tarasie. Kominkom na biopaliwo można nadać wygląd właściwy dla klasycznego kominka, przy zastosowaniu odpowiedniej oprawy.


Osobliwością są wśród nich kominki na biopaliwo, z przeznaczeniem do łazienki. Nowoczesne kominki na biopaliwo dają płomień o barwie zbliżonej do tych w których pali się drzewem i również wydzielają ciepło. Bez wątpienia zaletą biokominków, jest dobry i zupełnie niezagrożony proces spalania. Przebiega on w całości bez wykorzystania drewna.

Interesujący tekst? Jeśli tak, kliknij tutaj - w najnowszej ofercie (https://centrum.meble.pl/plyty/plyta-osb-3/) z pewnością odnajdziesz coś absorbującego, więc ten odnośnik powinien okazać się dla Ciebie wartościowy.

Zasila je płynne paliwo naturalne na bazie alkoholu etylowego, a produktem spalania jest para wodna. Para wodna zwiększa wilgotność w domu, co ze względu na zdrowie jest zjawiskiem bardzo dobrym. W handlu jest sporo firm wytwarzających paliwo do biokominków. Warto jednak zwracać uwagę, czy posiadają one certyfikat Państwowego Zakładu Higieny.

Tags: dom, mieszkanie, apartament, ogień, kominki, paliwo, biokominki, palenisko, płomień, rozmiary, do łazienki