Ciepło domowego ogniska – mit czy prawda? Wystarczy zgodna familia czy jednak potrzeba także istotnego gniazdka dla niej?

Posted on 26/01/2019 7:34am

Codzienne sytuacje powodują, że myślimy nad tym czy to co mamy jest dla nas istotne. Tocząc walkę z potrzebami, które utrudniają nam życie, próbujemy podnieść naszą jakość życia na dłuższy czas. A czasami wystarczy ujrzeć szczegóły i zacząć rozbudowywać światopogląd od małych rzeczy, by coś w naszym światopoglądzie pękło. Uwierzyć w siebie, w rodzinę? A może po prostu w małe sprawy...

Żyrandol
Author: Ronald Sarayudej
Source: http://www.flickr.com
Kiedy zbraknie nam czegoś ważnego w życiu, to rozglądamy się po przyjaciół.

Ta problematyka jest dla pewnych osób dość dyskusyjna. Jeśli chcesz poznać inne recenzje na studiowane tutaj zagadnienie, to przeczytaj więcej na temat.

Sprawdzamy co czyni, że są bardziej radośni, że tak im się w życiu codziennym powodzi i co my robimy niedobrze. (Polecamy żyrandole nowoczesne tanie) Myślimy, że, że jedyne co musimy zdziałać, to zacząć żyć tak jak oni (w sytuacji ważnych przyjaciół lub żyć ich życiem (znajomi – sławy).

Daje nam to złudne iluzje, że robimy coś, to jest komuś niezbędne, że to, co oni robią staje się także naszym udziałem. W tej sprawie można się jednak pomylić, gubimy przez to wartości, które są ważne. Szczególnie objawia się to jest w sytuacjach, gdy jedno z rodziców zostaje w domu nie pracując lub pracując w domu, które nie nakazuje wielkiego koncentracji i może być robione bez kontroli. Innym przypadkiem, łatwiejszym, są młodzi ludzie, która dąży za modą, jest wpatrzona w sławy oraz starszych znajomych.

Na szczęście ich iluzje przechodzą znacznie szybciej. Wszak kto z nas nie chciał być jak piosenkarz, sławny aktor albo po prostu normalny Łukasz z 3H w którym wszystkie dziewczyny w szkole się zadłużyły? Wygodne życie zawsze nas pociągało. A wystarczyłoby stworzyć własną rodzinę, zaprojektować mieszkanie, wymalować ściany na delikatne kolory i ustawić meble oraz jakieś proste tanie lampy podłogowe i tanie żarówki . Do tego dużo miłości i cierpliwości, podlane staraniami o resztę rodziny i nie będzie niekorzystnie. A żeby było świetnie, to wystarczy jeszcze wysłać kilka CV. Wszczególności, że w większych metropoliach praca jest dostępna. Może to tak tylko trochę minimalistycznie opowiedziane, jest zawiera istotne pomysły. Resztę zostawiam do przemyśleń.

Tags: dom, mieszkanie, rodzina, CV, znajomych