Ciepło domowego ogniska – mit czy prawda? Wystarczy zgodna familia czy jednak potrzeba także istotnego gniazdka dla niej?

Posted on 21/06/2018 4:18pm

Codzienne sytuacje powodują, że myślimy nad tym czy to co mamy jest dla nas istotne. Tocząc walkę z potrzebami, które utrudniają nam życie, próbujemy podnieść naszą jakość życia na dłuższy czas. A czasami wystarczy ujrzeć szczegóły i zacząć rozbudowywać światopogląd od małych rzeczy, by coś w naszym światopoglądzie pękło. Uwierzyć w siebie, w rodzinę? A może po prostu w małe sprawy...

Żyrandol
Author: Ronald Sarayudej
Source: http://www.flickr.com
Kiedy zbraknie nam czegoś ważnego w życiu, to rozglądamy się po przyjaciół. Sprawdzamy co czyni, że są bardziej radośni, że tak im się w życiu codziennym powodzi i co my robimy niedobrze. (Polecamy żyrandole nowoczesne tanie) Myślimy, że, że jedyne co musimy zdziałać, to zacząć żyć tak jak oni (w sytuacji ważnych przyjaciół lub żyć ich życiem (znajomi – sławy).

Daje nam to złudne iluzje, że robimy coś, to jest komuś niezbędne, że to, co oni robią staje się także naszym udziałem. W tej sprawie można się jednak pomylić, gubimy przez to wartości, które są ważne. Szczególnie objawia się to jest w sytuacjach, gdy jedno z rodziców zostaje w domu nie pracując lub pracując w domu, które nie nakazuje wielkiego koncentracji i może być robione bez kontroli. Innym przypadkiem, łatwiejszym, są młodzi ludzie, która dąży za modą, jest wpatrzona w sławy oraz starszych znajomych.

Na szczęście ich iluzje przechodzą znacznie szybciej. Wszak kto z nas nie chciał być jak piosenkarz, sławny aktor albo po prostu normalny Łukasz z 3H w którym wszystkie dziewczyny w szkole się zadłużyły? Wygodne życie zawsze nas pociągało. A wystarczyłoby stworzyć własną rodzinę, zaprojektować mieszkanie, wymalować ściany na delikatne kolory i ustawić meble oraz jakieś proste tanie lampy podłogowe i tanie żarówki . Do tego dużo miłości i cierpliwości, podlane staraniami o resztę rodziny i nie będzie niekorzystnie. A żeby było świetnie, to wystarczy jeszcze wysłać kilka CV. Wszczególności, że w większych metropoliach praca jest dostępna. Może to tak tylko trochę minimalistycznie opowiedziane, jest zawiera istotne pomysły. Resztę zostawiam do przemyśleń.

Tags: dom, mieszkanie, rodzina, CV, znajomych