Co oznacza obecnie ładne wnętrze?

Posted on 18/01/2018 11:22am

Pragniesz, aby Twoje lokum było niepowtarzalne? na pewno tak. Jeśli styl klasyczny nie jest dla Ciebie odpowiedni, z pewnością pragniesz zaaranżować pokoje w takim czy innym charakterystycznym stylu. Czym jednak właściwie jest dziś stylowe mieszkanie? Jakie aranżacje aktualnie mogą dostać to miano?
design mieszkania
Author: Andreas Wieser
Source: http://www.flickr.com
W ubiegłych stuleciach wszystkie obszary życia związane ze sztuką wydawały się być nieco mniej złożone. Na przykład w Baroku ogólnie ceniono przerost formy nad treścią, ogromną liczbę ozdób i wszechobecną dekoracyjność. Co najwyżej można było tego rodzaju podstawy wykonywać na wyższym lub niższym poziomie. Aktualnie trudno byłoby pokazać taki wyraźny, dominujący styl. Z tego powodu nie ma jasnej odpowiedzi na pytanie o to, jak wygląda styl XXI wieku. Nadal jednak możesz zaaranżować bardzo stylowe wnętrze. Warto wybrać przykład na odwołania do minionych czasów.
Stylowe wnętrza to na pewno takie, do których można jedynie wejść, aby od razu zauważyć główną myśl i odkryć ich charakter. Jeśli pragniesz odwołać się do dawniejszych czasów, warto postawić na np. stare meble przedwojenne, lub też pamiętające nawet dziewiętnasty wiek. Tego rodzaju rekwizyty można czasem znaleźć na targach staroci. Zawsze można też wybrać repliki, które robione są przez profesjonalistów i pasjonatów danych czasów.


Szafka Kayak marki Cattelan Italia
Author: Cattelan Italia
Source: Le Pukka concept store
Innym pomysłem na stylowe wnętrza jest stworzenie pokoju gościnnego czy kuchni typowych dla innego obszaru geograficznego. Na przykład wnętrza domów w krajach skandynawskich wyglądają nieco inaczej aniżeli w Polsce. Jaśniejsze barwy, więcej odkrytego drzewa i pewna oszczędność formy – to wszystko jest typowe w Norwegii albo Finlandii, a będzie wyjątkowe w naszym rejonie geograficznym.

Tags: Wnętrza, styl