Cudowne tkaniny idealnym sposobem na renowację mebli

Posted on 30/09/2018 7:16am

Każdy krawiec, lecz nie tylko krawiec, doskonale wie, że są różne rodzaje tkanin. Niektóre będą idealne na zasłony, a inne będą świetne, jako obicie dla starego fotela. Jeśli jest w mieszkaniu stara sofa i do niej na przykład dwa fotele, to możemy pomyśleć o tym, by znaleźć jakieś tkaniny] obiciowe.


Jeśli nasz komplet wypoczynkowy nam pasuje a denerwuje nas tylko to, że obicie wypłowiało i obicie się przetarło, to rzeczywiście dobrze kupić jakąś fajną tkaninę. Fajnie jest, że odpowiednio dobrana tkanina może dać kolejne życie starym meblom. To naprawdę genialny pomysł.

Warto, więc poszukać jakiejś tkaniny, która sprawi, że stary komplet wypoczynkowy nabierze nowego blasku. Takie ciekawe obicie, w zupełnie innym stylu sprawi, że pokój, w którym jest sofa - (zobacz sofa z funkcją spania) i fotele zmieni swój charakter. Dlatego zamiast wyrzucać coś dobrze pomyśleć, czy aby na pewno nie da się zmienić danej rzeczy, za w sumie nieduże pieniądze.
materiał
Author: anneheathen
Source: http://www.flickr.com
Zawsze powinniśmy wziąć pod uwagę to, że zamiast wydawać ciężko zarobione środki na coś nowego, to możemy dać nowe życie rzeczom używanym. Warto zainteresować się różnymi technikami, które pozwalają na przywrócenie blasku rzeczom starym. Nie ma sensu kupować wielu kolejnych rzeczy, które przy pierwszej lepszej okazji znowu należy je wymieniać. Spróbujmy nie zaśmiecać zbędnie naszego środowiska i dzięki kreatywności pokazać, że niektóre rzeczy mogą być bardzo trwałe.

W hurtowni wszystko kupimy taniej i jest większy wybór. Sprawdź rodzaje akcesoriów tapicerskich!
Osoby, które znają się na obiciach mebli wiedzą, że nie jest łatwo dobrać odpowiednią tkaninę. Należy przez chwilę pomyśleć i dobrze jest zapytać sprzedawcy, czy konkretna tkanina (sprawdź promocje na drukowanie na tkaninach -> www.tritex.pl/) jest mocna i czy nadaje się jako obicie naszego ulubionego fotela. Co ważne, żeby obić jakiś mebel nowym materiałem potrzebujemy kilkanaście drobiazgów, bez których nie uda nam się nic zrobić. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie hurtownia tapicerska. W hurtowni tapicerskiej, poza różnymi tkaninami, będziemy mogli kupić wszelkiego typu drobiazgi niezbędne do właściwego obicia naszej sofy. Warto jest popatrzeć, więc czy blisko nie ma jakiejś hurtowni. A jeżeli nie ma, to zawsze można zajrzeć do Internetu i tam znaleźć hurtownię, która będzie miała właściwe tkaniny dla nas. Sporo osób zawodowo zajmujących się tapicerką kupuje wiele produktów właśnie przez Internet. Dzięki temu osoby te mają nie jedynie duży wybór, ale też nie mają dużych kosztów.

Tags: obicia, hurtownia