Czy wydruki na płótnie to godna swojej ceny metoda?

Posted on 09/06/2018 8:15am

W dobie fotografii cyfrowej coraz rzadziej decydujemy się na drukowanie fotek, ponieważ mamy je wszystkie przeważnie przy sobie – czy to w telefonie, laptopie czy tablecie. Mimo tego bywa, że rodzi się potrzeba wywołania zdjęć jako prezent lub po to, aby ozdobić nimi ściany w swoim mieszkaniu. Pojawia się wtedy zasadnicze pytanie o to, jaką techniką, na jakim materiale i gdzie wywołać fotki? Odpowiedzią jest druk na płótnie.

Obraz na ścianie
Author: http://demur.pl
Source: http://demur.pl
Wywoływanie na materiale płóciennym to stosunkowo nowoczesna metoda, która przywołuje cyfrową technikę fotografii w powiązaniu z dawnymi technikami malarskimi. Innowacyjne sposoby wskazują drogę do połączenia świata artyzmu ze światem cyfrowym. Druk - (oryginalna strona) na płótnie to na pewno metoda oryginalna, skierowana do wymagającego klienta, który oczekuje nieco więcej aniżeli popularne zdjęcie na papierze fotograficznym.

Drukowanie fotek na płótnie to niebanalny sposób na pokazanie pięknych fotografii. Taka ozdoba pasuje się w każdym wnętrzu i jest idealnym pomysłem na indywidualizację pomieszczenia w wielkim stylu. Fotografie drukuje się na płótnach o szerokości jednego boku wynoszącej nawet półtora metra, także ta metoda wydruku powinna być najlepszym wyborem dla dekoratorów wnętrz.

Fotopłótno
Author: tapetenpics
Source: http://www.flickr.com
Druk na płótnie wykonywany jest dziś przez coraz liczniejszą ilość przedsiębiorstw. Istnieje już dziś duży wybór formatów obrazów na płótnie, jakości materiału, na jakim wykonany będzie druk (sprawdź druk na płótnie) i palety barw. Jeżeli rozchodzi się o rodzaje płócien to jest ich bardzo dużo: począwszy od najpopularniejszego płótna z bawełny, poprzez płótna galeryjne z warstwą wierzchnią satynową, a skończywszy na nienabłyszczanym malarskim i wielu podobnych. Dzięki temu każdy ma możliwość zindywidualizować własne zamówienie.

Najchętniej wykonuje się obrazy na płótnach z domieszką bawełny, które nakłada się na krosno malarskie. Taka opcja zapewnia, że druk na płótnie prezentuje się najbardziej niebanalnie, kolorystyka jest świetnie odwzorowana i jakość obrazu jest wyjątkowo wysoka. Atrakcyjny, naturalny kolor warstwy zabezpieczającej materiału umożliwia to, że da się tworzyć naprawdę dobrej jakości obrazy w niskim nakładzie finansowym.

Tags: zdjęcie, obrazy, fotografie, wydruk, drukowanie, materiał płócienny