Czym się charakteryzują sklepy tradycyjne i internetowe. Pomimo dużej liczby podobieństw tego typu różnice naprawdę mają miejsce

Posted on 24/08/2019 7:27am

W każdym sklepie istotna najbardziej odpowiednia ekspozycja towaru. Być może to dziwne, ale zasady nie zmieniają się, chociaż mamy coraz większą ilość sklepów online. Podobnie jak wystawa towarów w sklepie stacjonarnym jest ważna, gdyż widać ją z daleka, tak samo na stronie online widoczne powinny być artykuły, jakie będą zachęcać do kupna. Jest z pewnością duża ilość podobieństw między takimi sklepami, w tym artykule jednakże skupimy się jakie są różnice.

drzwi szklane
Author: Wiśniowski
Source: Wiśniowski
Wiadomym jest, że najistotniejszą różnicą jest sprawa lokalizacji. Wiele sklepów internetowych ma swoje adresy oraz lokalizacje (przykładowo, aby odebrać zamówiony towar, lecz jest to jak wiadomo kwestia drugorzędna. Bo tego rodzaju podmioty nie koncentrują się na miejscu sprzedaży, gdyż tą dziedziną jest strona www. Lokalizacja tak więc w takim przypadku jest raczej nie za bardzo zachwycająca, gdyż nie o to tu chodzi. Zdecydowanie inaczej wygląda sprawa ze sklepami tradycyjnymi. W tej sytuacji lokalizacja jest najbardziej istotna, bez niej nie ma szans na sukcesywną sprzedaż.Klienci, jacy odwiedzają nasz punkt handlowy mają zawsze “po drodze”, bo nasz sklep jest w takiej lokalizacji, że trudno go nie dostrzec. W sklepie online lokalizacją może być odpowiedni adres i to jest w sumie jedyne podobieństwo. Tak samo, jak w przypadku sklepu tradycyjnego liczy się dobre miejsce, tak sklep internetowy musi mieć dobrą, prostą do zapamiętania nazwę domeny. Następną różnicą jest wygląd tego rodzaju sklepu. Bo jak jest sklep stacjonarny, to dbamy o to, aby prezentował się jak najbardziej korzystnie. Znajdują się tam lustra sklepowe (), inne ozdoby, ładnie ulokowane półki, na których wszystko łatwo znaleźć.

Jeżeli posiadamy taki sklep to interesuje nas duża ilość informacji technicznych, jak okucia do drzwi szklanych, interesują nas też między innymi drzwi (poznaj najnowsze drzwi zewnętrzne Dierre) szklane cena (). Jeżeli chodzi o sklep online to również jest bardzo dużo kwestii technicznych, jakie powinniśmy ogarnąć, ale w stopniu minimalnym, gdyż tworzenie i obsługę sklepu zleca się przeważnie fachowym firmom. Z drugiej strony, powstaje coraz więcej platform sprzedażowych, do których obsługi nie trzeba tak naprawdę żadnych wielkich zdolności.

Tags: firmy, sprzedaż, sklep stacjonarny