Dekoracje ścian

Posted on 08/04/2019 7:42am

Różnobarwne dekoracje ozdabiają przede wszystkim ściany w pokojach dla dzieci. Wnętrza ozdobione podobiznami ulubionymi postaci z bajek i zwierzątek pozwalają wejść do świata fantazji i dają dzieciom barwne pomysły do zabawy. Przy użyciu fototapety możemy obudzić w sobie dziecko i przemycić do wszystkich naszych wnętrz trochę fantazji.


Fototapeta z motywem abstrakcyjnym
Author: art.widi.pl
Source: http://art.widi.pl
Jak urządzić tło pod fototapetę?

Gdy planujemy nabycie fototapety naklejane na ścianę powinniśmy pomyśleć nad całością aranżacji. By grafika dobrze wynurzała się z tła, to znaczy ściany, należy dopasować do niej dobrany kolor, dzięki któremu motyw zostanie harmonijnym elementem wystroju wnętrza. Barwa ściany która jest tłem fototapety lub ściany obok może być jednym z odcieni wykorzystanych w grafice. Efekt jest niezwykły, a motyw graficzny wtapia się w aranżację.

Jak dobrze dopasować fototapetę do naszego wnętrza?

Motyw graficzny i kolorystyka przewodnia fototapety muszą być dobrane do aranżacji wnętrza. I tak np.

Po przestudiowaniu tego tekstu, polecam oświetlenie łazienkowe nad lustro pozostałe informacje na prezentowany temat, które będą podobnie wciągające.

do stylizacji Pop-art bardzo dobrze sprawdzą się grafiki pokazujące sławy filmowe czy też motyw puszki coca-coli w szalonych zestawieniach kolorystycznych.
Fototapety kuchenne, kawa
Author: art.widi.pl
Source: http://art.widi.pl
Z kolei w kreacji vintage łączymy elementy stare z nowymi. Gabinet zaaranżowany w tym trendzie można ozdobić fototapetą ukazującą dawną mapę świata.

Elementy dekoracyjne i dodatki

Jednobarwne aranżacje przyozdobione fototapetą można ekstra ożywić przez wybór dodatków i dekoracji nawiązujących do tematyki grafiki lub jej kolorystyki. Przykładowo, jeśli wydruk ukazuje krajobraz na wielkomiejską ulicę, utrzymany jest w odcieniach szarości, a jeden z elementów widoku został wyeksponowany kolorem czerwonym, wtenczas można dokupić trochę przedmiotów dekoracyjnych w odcieniu czerwieni.

Kolor może powtórzyć się również na tkaninie, narzucie, dywaniku lub poduchach rzuconych na komplecie wypoczynkowym.

Znajdź ciekawe propozycje na: Fototapety z Art.widi.pl

Tags: dekoracja, Kolor, wnętrze, aranżacja, grafika, tkanina, stylizacja