Dekoracyjne elementy aranżacji wnętrz dla każdego.

Posted on 29/08/2018 5:49pm

Gdy wykończymy już nasze urocze mieszkanie przychodzi czas na jego dekorowanie. Jeśli nie jesteśmy przekonani co do własnych możliwości aranżowania wnętrz, możemy zasięgnąć porady popularnych blogerów, przeglądać foldery sklepów z dekoracjami albo wynająć kogoś, kto doradzi nam, co będzie pasowało do naszego mieszkania i wybierze się razem z nami na zakupy (lub załatwi je za nas).

lampa wisząca
Author: Technolux
Source: Technolux
We wnętrzach dużych, które potrzebują dekoracji lekkich, dobrze sprawdzą się większe rośliny. Nie tylko oczyszczą powietrze w pomieszczeniu, ale również ożywią je. Duże kwiaty w doniczkach dopasowanych kolorystycznie do pomieszczenia i innych doniczek można ustawić na podstawkach na kółkach – pomysł i praktyczny, i wygodny, bo roślina może zostać przestawiona w kilka chwil. Idealną ozdobą pomieszczenia może być tak (www.lampytanie.pl). Jeżeli mamy tyle wolnego miejsca, ustawmy model stojący. Jeżeli wnętrze jest skromnie urządzone, postawmy na charakterystyczny akcent wiszący, na przykład lampy Foscarini lub kryształowy żyrandol.Aby zachować ład, ale jednocześnie nie stwarzać pozoru mieszkania, w którym nikt nie mieszka, postawmy w okolicy stolika kawowego atrakcyjnie wyglądające kosze - serwis www - na gazety. Teraz możemy wybierać między znaną wikliną, rattanem, koszami materiałowymi lub plastikowymi. Niecodzienne kształty czy barwy pozwolą dopasować ładny koszyk dopasowany niemalże do każdego wnętrza. Jako kosze na gazety można wykorzystać również... pufy albo niskie drabinki - .
To propozycje całkiem niecodzienne, ale na pewno wpiszą się w nowoczesne wnętrza. Jeśli nasze ściany są puste, powieśmy na nich coś, co będzie się dobrze komponować z całym pokojem. Na ścianach ładnie wyglądają zegarki i obrazy i fotografie w ramkach, lecz w ostatnim czasie modne są również nalepki na ściany (cytaty, grafiki) i fototapety.

Zegarek czy serię obrazków łatwo przenieść w inne miejsce, gdy nam się znudzą, z fototapetą jest trochę gorzej, dlatego trzeba głęboko przemyśleć jej zakupienie – barwy, rozmiar i miejsce. Czy to lampy Foscarini, czy naklejki na ściany – wybierzmy takie dekoracje, jakie będą bliskie charakterowi naszego mieszkania i idealnie wkomponują się w nowoczesne trendy.

Tags: dekoracja, obrazki, naklejka, żyrandol, powietrze