Designerskie wyposażenie i dodatki wnętrz w skandynawskim stylu

Posted on 01/05/2019 7:37am

Jak urządzić mieszkanie w skandynawskim stylu, by było komfortowe, przytulne i nietuzinkowe? Podsuwamy kilka przydatnych rad, które sprawią, że Twoje mieszkanie będzie olśniewać skandynawskim klimatem.
Salon, zestaw mebli wypoczynkowych Softline
Author: Softline
Source: http://www.damnet.pl
Skandynawskie wnętrze powinno być jasne, nieprzekombinowane oraz jedyne w swoim rodzaju. Zgodnie tą myślą nie można wyobrazić sobie skandynawskiego mieszkania bez podłogi z drewna. To ona w największych stopniu decyduje do typowym dla scandi stylu naturalnym klimacie. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie jasne drewno. Najczęściej wykorzystywanym surowcem jest jesion - materiał o dosyć jednolitej barwie. Takie drewno oferuje efekt eleganckiej i gładkiej podłogi, która fantastycznie łączy się z białymi ścianami oraz pastelowymi gadżetami. Alternatywą może być trwały dąb, który występuje w wielu rozmaitych odcieniach. Piękna widoczność słojów podkreśla związek skandynawskiego stylu z naturą. Trzeba mieć na uwadze, iż drewno wymaga pokrycia lakierem bądź olejem i cyklicznej impregnacji.

http://www.damnet.pl/
Source: http://www.damnet.pl/
Nie mniej znaczącą rolę odgrywają oczywiście meble skandynawskie i dodatki od damnet.pl (damnet.pl)Na drewnianej podłodze genialnie prezentują się zgrabne stoliki designerski, które dają efekt lekkości. Stoliki designerskie wykonane z naturalnego drewna w tym samym odcieniu co podłoże świetnie współgrają z charakterem skandynawskiego stylu i tworzą spójną aranżację. Jeśli chodzi o przechowywanie, tutaj do wyboru są następujące warianty – pokaźne dwudrzwiowe szafy na ubrania, unikalne konsole na bibeloty, ale także ale też meble skandynawskie z minimalistycznymi w formie frontami.

Strzałem w dziesiątkę będą niebanalne krzesła w typowych dla scandi wzornictwa kształtach. Całość znakomicie dopełnią pastelowe dodatki, w wybielonych tonach błękitu fioletu czy różu.

Jeżeli zaciekawił Cię niniejszy post, bez ociągania przeczytaj dodatkowo inne warte zerknięcia wpisy - z pewnością także Cię zaabsorbują.

Te najlepiej zrównoważyć ciemnyki akcentami na przykład w kolorze grafitu. Nie może także zabraknąć materiałów takich jak wełna czy len. Stosowane między innymi na poduszkach lub kocach podniosą walory estetyczne pomieszczenia, zbudują przytulny nastrój oraz sprawią, że po prostu będzie się nam komfortowo odpoczywać.Tags: drewno, meble, mieszkanie, nastrój