Dobierz oświetlenie do charakteru pomieszczenia. Lampy stojące i sufitowe.

Posted on 12/07/2018 12:50am

Właściwy dobór świateł we wnętrzu i wszystkich jego pomieszczeniach to sprawa szalenie istotna dla fajnego, komfortowego pomieszkiwania. Dobrze jest przemyśleć oświetlenie już na etapie wykańczania mieszkania, aby uniknąć późniejszego wiercenia otworów i małych remontów czy poprawek, jakie mogą przeciągać się w nieskończoność. Na co musimy zwrócić uwagę kiedy pora wybrać lampy?

Kinkiet
Author: BRITOP Lighting
Source: BRITOP Lighting
W pierwszej kolejności na pewno powinno się dostosować światło do charakteru pomieszczenia. Nawet w ciasnej łazience jedno źródło światła nie wystarczy. Dobrze jest zamontować jakieś halogeny koło lustra, aby twarz była fajnie oświetlona (makijaż, golenie). Warto również oświetlić okolice w pobliżu wanny albo prysznica. Dobrze, by miały osobny włącznik, by zgaszenie całości a rozjaśnienie okolic wanny zagwarantowało trochę relaksu .O dobrym oświetleniu w łazience myśli dużo osób, lecz często bywa tak, że przedpokój traktowany jest po macoszemu i nie jest ładnie oświetlony. Jeżeli w okolicy nie ma okna czy też dodatkowego źródła światła, nowoczesne kinkiety do przedpokoju zapewnią całkiem dobre światło . I tu znów – tak jak w łazience – warto dołożyć oświetlenie lustra i coś świecącego z góry, jak lampa wisząca żyrandol świetnie sprawdzi się szczególnie w pokoju gościnnym albo jadalni, gdzie da nie tylko światło punktowe (np. dokładnie nad stołem jadalnym lub nad stołem kawowym), ale też będzie http://skleposwietlenie.pl/kinkiety-nowoczesne/6180-kinkiet-orzel.html ę.
Żyrandole z wentylatorem będą świetne w pokojach bez klimatyzatora, które kiedy świeci słońce mocno się grzeją ze względu na umiejscowienie okien (południe) albo dlatego, iż są bezpośrednio pod dachem. Żyrandole z wentylatorem będą również niezłym rozwiązaniem w sypialni, gdzie warto mieć zawsze niższą temperaturę.

Lampa wisząca Dallas to egzemplarz, jaki będzie wyglądał świetnie także w pokoiku dziecięcym, ale jeżeli mamy w nim również biurko, zdecydowanie trzeba zadbać o lampkę punktową, przydatną przy czytaniu. Nowoczesne kinkiety do przedpokoju lub lampy stacjonarne, które same są bardzo dekoracyjne, to funkcjonalne elementy wyposażenia, ale również elementy wystroju mieszkania.

Tags: światło, temperatura, makijaż, biurko