Dziecko w komfortowym i bezpiecznym łóżeczku to skarb, na jaki spoglądamy z samą miłością i wdzięcznością

Posted on 14/03/2019 9:04am

Każdy maluch powinien mieć zagwarantowaną przestrzeń do wzrostu i prawidłowego rozwoju. Szczególną uwagę każdy rodzic musi zwrócić na to, czy dziecko ma prawidłową postawę i czy jego powiększający się z każdym dniem układ szkieletowy jest prawidłowo kształtowany. Czujne oko mamy i taty na pewno przyczyni się do tego, że każdy maluszek będzie zdrowy i pełen sił zacznie odkrywać świat.


pokój dziecięcy
Author: newmedia-art.pl Galeria Sztuki C
Source: http://www.newmedia-art.pl
Pamiętać należy, że łóżeczka dla dzieci muszą być odpowiednio dobrane, w przeciwnym razie staną się one powodem krzywego kręgosłupa i innych uciążliwych problemów zdrowotnych. Lepiej nie ryzykować i czym prędzej zadbać, by wygoda i bezpieczeństwo było zagwarantowane każdemu maluchowi. Odpowiedzialni rodzice mają świadomość, jak ważne jest, by pokój malucha był odpowiednio dopasowany do jego potrzeb. Regularnie wietrzone wnętrze powinno mieć na pewno dostęp do światła i być miejscem wypoczynku dla dziecka. Najlepiej, jeśli w pokoju takim zastosujemy łagodne kolory, które nie rażą delikatnych oczek dziecka. Niezwykle istotne jest również to, jakie meble kupimy do tego pokoju.

Jak już wspomnieliśmy, największy nacisk trzeba położyć na to, by łóżka dla dzieci były dopasowane do ich wieku, wagi i wzrostu. To wszystko jest ważne z tego powodu, że we wczesnych latach życia kształtują się różne partie ciała i jeżeli nie zapewnimy im stabilnych warunków, to mogą ulec deformacji. Łóżko pojedyncze dla dziecka musi mieć zatem wygodny materac i poduszkę, które to będą odpowiednie dla wszystkich odcinków kręgosłupa. Łóżeczka dla dzieci z szufladą na pewno przydadzą się tym rodzicom, którzy w pokoju nie posiadają miejsca na dodatkową komodę. Taka wnęka w łóżku umożliwi maksymalnie zagospodarować miejsce i sprawi, że w pokoju malucha panować będzie porządek.


Author: Besta Plus
Nie warto więc analizować czy to korzystne rozwiązanie, gdyż widząc częsty bałagan w pokojach maluchów chociażby naszych znajomych, chyba każdy jest świadomy, że im więcej miejsca na przechowywanie zabawek i ubrań, tym łatwiej o zachowanie porządku, dzięki któremu naszej pociesze łatwiej się będzie koncentrować. W sklepach z meblami oczywiście wyszukamy wiele rozmaitych propozycji co do tego, jak urządzić przestrzeń w pokoju dziecka.

Tags: meble, miejsce, umeblowanie, maluszek