Fototapety w dekorowaniu pomieszczeń

Posted on 25/02/2019 7:21am

Fototapety to niezwykle popularne dekoracje ścian. Meble stają się coraz bardziej minimalistyczne. Szafy zniknęły we wnękach, posiadamy coraz więcej pustej przestrzeni. Szykowne wnętrza wymagają oryginalnych akcentów ozdobnych. Tymi składnikami zdobniczymi mogą być fototapety kwiaty.Przy dobieraniu fototapety istotny jest deseń, pomysł i jakość. Na rynku osiągalne są fototapety foliowe, lateksowe i winylowe. Te trzy wersje znamionują różne podłoża.


kwiat fototapeta
Author: enjosmith
Source: http://www.flickr.com
Różnią się ceną, przeznaczeniem i trwałością. Warto mieć pojęcie, że fototapety drukowane są ekologicznymi farbkami na różnych tkaninach i to naturalnie typ podłoża, na jakim została wydrukowana fototapeta różnicuje ich jakość i cenę. Osiągalne są też fototapety foliowe. To gatunek samoprzylepnej fototapety, nakładanej na tkaninie poliestrowej. Najlepiej nadaje się do przyklejania na sprzętach, drzwiach i szybach, ale często używana jest także do ozdoby ścian. Fototapety kwiaty laminowane wyrabiane są na podłożu lateksowym. Cechuje je odporność. Jest możliwość je używać w każdym pomieszczeniu, nawet pod natryskiem, albo między szafkami w kuchni. Jest także optymalnym wyborem do ozdób ściany w salonie, lub sypialni.Fototapeta winylowa symbolizuje z reguły bazę z flizeliny z dodatkiem winylu. Posiada ona najbardziej trwały grunt, jednakże jest droższa i trudniejsza w montażu. Jej zaletą jest możliwość wielokrotnego mycia. Fototapety kwiaty takie jak na przykład te: , to propozycja nie tylko do domu . W domu natomiast znakomitym miejscem przeznaczenia będzie pokój, także sypialnia.


kwiat
Author: Alexandru Panoiu
Source: http://www.flickr.com
Kwiat symbolizuje czułość, zespolenie, zmysłowość i ideał. Kwiatowe projekty fototapet można również zawiesić w formie obrazu na płótnie, będzie śliczną ozdobą zapewniającą błogi i harmonijny wypoczynek.Piękna aranżacja fototapetą z kwiatami w pokoju dziennym daje podmuch subtelności kwiatów i czyni, że tapeta idealnie wpasuje się także do sypialni, albo do pomieszczenia dziewczęcego.Stosowne fototapety nadają się świetnie na ozdobienie sprzętów - Jest możliwość zmienić umeblowanie w sposób prosty i nie obawiać się ich zniszczenia.

Tags: styl, aranżacja, samoprzylepne, Fototapeta winylowa