Funkcja zasłon zaciemniających ani trochę nie uległa zmianie w ciągu ich daleko sięgającej historii

Posted on 21/06/2018 8:02pm

Kotary były używane do ozdoby okien od bardzo dawna. W zasadzie to od czasu, gdy rozpoczęto „produkować” materiał. Nieważne czy to uboga odrobina materiału, czy ręcznie haftowana firanka – ich cel był zawsze taki sam, ograniczyć widzialność z zewnątrz, upiększyć wnętrze i nie przepuścić części albo całości promieni słonecznych.

zasłony do hotelu
Author: Ben30
Source: http://www.flickr.com
Zasłony (atgroup.com.pl) oraz firany to naprawdę bardzo stary wynalazek. Dowodem na to jest ich obecność w historycznych budynkach. Pałace, dworki, lecz też najzwyklejsze wiejskie chatki mają w oknach ładniejszą lub brzydszą tkaninę. W dostojniejszych budowlach, zasłony (ciąg dalszy tego materiału> http://www.alena-firany.pl) zwykle były wykonywane z mięsistych i sporo ważących materiałów, a spełniały najczęściej rolę ochrony wnętrza. Nieużywane w danym sezonie pokoje zaciemniano, żeby promienie Słońca nie wpływały niekorzystnie na pozostające w środku pięknych sprzętów, cennych obrazów i innych dekoracji. Zwykle używane były w sypialniach, szczególnie u przedstawicieli arystokracji, którzy nie musieli wstawać o wczesnym poranku, tak więc bronili się przed pierwszymi promieniami słonecznymi, aby móc dłużej pospać.

Funkcja zasłon praktycznie nie uległa żadnej zmianie. Tylko trend na nie, przychodzi i mija. Obecnie przeżywamy ich renesans, pod postacią zasłon zaciemniających, tak zwanych blackout. Do naszych domów przyszły z ekskluzywnych hoteli, w których dodawały pokojom dostojności oraz elegancji. Rolety lub pozostałe formy zasłaniania okna są obecnie przeżytkiem oraz są za proste aby wpływać na wygląd wnętrza. Wprowadź w wyszukiwarkę: blackout zasłony i obejrzyj oferty lub ich fotografie, a zobaczysz, że ta świeża moda nie wzięła się bez powodu.

Blackout zasłony zaciemniające - , powlekane są specjalną powłoką nieprzepuszczającą światła, a z tego powodu nie są już mięsiste ani ciężkie. Są za to w cudownych, wyrazistych kolorach albo z eleganckimi zdobieniami. Posiadają różnorodne typy zaczepienia, tak więc zawsze znajdziesz taki ich rodzaj, który będzie pasował do naszych karniszy. Blackout zasłony zaciemniające świetnie sprawdzają się w oknach pokojów sypialnych oraz w salonie, lub w pokoju telewizyjnym, jeśli mieszczą się od strony nasłonecznionej - zobacz dodatkowe informacje. Jedyne co trzeba zrobić, to je pozasuwać, aby wytworzyć idealne uwarunkowania do spania albo relaksu przed telewizorem w środku dnia.zasłony do hotelu
Author: e-lotari.pl
Source: E-lotari.pl
Różnorodna kolorystyka zasłon pozwala nam dokonać wyboru pasujących zasłon pod kolor każdego pokoju, aby nadać wystrojowi wyrazistości i subtelnej wykwintności.

Tags: okna, żaluzje, zasłony, rolety, zasłony zaciemniające