Jak się wykorzystuje szkło szkło przy dekorowaniu i wykańczaniu mieszkań oraz domów

Posted on 18/08/2017 10:04am

Szkło od bardzo dawna jest często używanym materiałem wykończeniowym, przecież w praktyce w chyba każdym domu jest przynajmniej kilka elementów ze szkła. Chodzi mianowicie o lustra, które przecież wykonywane są ze szklanej tafli pokrytej odpowiednią warstwą z jednej strony oaz jakieś stylowej ramki. Lustra obecne są w domach i mieszkaniach w niezliczonej liczbie modeli i wzorów. Najbardziej popularne są lustra na wymiar niezależne, jakie powiesić można na ścianie przy pomocy zawieszek i haków.


lustra
Author: Christopher Guy
Source: NOVA DECOR
Lustra takie występują przeważnie w zestawie z lampkami, z kolei jakie będą pomagać przy codziennej pielęgnacji - sprawdź lustro na wymiar. Mają one niezwykle zróżnicowane kształty - bardzo popularne są rzecz jasna klasyczne prostokąty i owale, ale dużo jest także nietypowych wzorów, z różnymi falami czy wcięciami. Niektóre osoby będą się także decydować na lustra na stałe przyklejane na ścianę. Takie rozwiązanie znacznie ładniej wygląda, bo nic z boku nie odstaje, ale trzeba nie zapomnieć o tym, aby przez zamontowaniem budynek był już odpowiednio ułożony.


Coraz większą popularnością pośród osób które urządzają swoje wnętrza cieszą się również panele szklane - panele szklane. Mogą stanowić one doskonałą alternatywę dla ceramicznych płytek albo mozaiki. Ich ogromnym plusem jest zupełna odporność na działanie wody, ale też spójna, bardzo łatwa do
lustro
utrzymania w czystości powierzchnia. Panele takie nie posiadają żadnych połączeń lub fug, dzięki czemu mycie ich jest niezwykle proste. Poza tym mają faktycznie spore możliwości aranżacyjne - porównaj informacje.

Przykładowo na typowych, przezroczystych taflach można nadrukować zdjęcie, ma się wówczas wprost nieograniczone możliwości na to, aby wymyślić coś oryginalnego. Inspiracji będzie zresztą tu dużo więcej, bo wykorzystać także można rozmaite materiały czy inne ozdoby. Bardzo dużym plusem szklanych paneli jest prosty montaż. Panele instaluje się bowiem żadnego wiercenia czy kucia, docinając je zwyczajnie na odpowiedni rozmiar. Przez to można naprawdę szybko odmienić wygląd swojej łazienki albo kuchni.

Tags: materiał, zdjęcia, lustro