Gustowny parawan kominkowy oraz przydatny separator do popiołu

Posted on 26/01/2019 7:31am

Ogrzewanie kominkowe cieszy się aktualnie coraz większym zaciekawieniem i renomą w porównaniu do innych metod ogrzewania. Bezspornie nie raz każdy z nas marzył o słodkim wieczorze z kubkiem gorącej herbaty spędzanym właśnie przy kominku w toku gdy na dworze panuje chłód i mróz. Taki widok niewątpliwie nie raz gościł w marzeniach niejednej osoby.

Kominek
Author: Optiflame
Source: Optiflame
Wygrzewanie się przy kominku posiada istotnie ogromny urok, w przeciwieństwie do wygrzewania się przy kaloryferze. Na szczęście dzisiaj każdy z nas może mieć w domku ogrzewanie kominkowe i cieszyć się pięknem domowego ogniska. Jednakże posiadanie kominka wiąże się z znaczną odpowiedzialnością, albowiem należy zachować właściwe środki bezpieczeństwa.

Dużo osób posiadających kominek wykorzystuje częstokroć parawan (szczegóły w podanym źródle) kominkowy, który pozwala na znakomitą obronę przed iskrami.

Spodobał Ci się taki materiał? Jeżeli tak, to z pewnością ucieszy Cię informacja, że podobny artykuł jest tuż obok. Po prostu zobacz ten link oznakowanie parkingów.

Wyrażenie, że jedna iskra może spalić cały las jest z pewnością znane każdemu z nas. Jedna iskra na dywanie też może wyrządzić wielkie szkody w domu a także narazić domowników na duże zagrożenie.

Dlatego parawany kominkowe - www - są wprost nieodzownym elementem dla właścicieli kominków, w szczególności tych otwartych. Parawan kominkowy zdoła być też odpowiednią ochroną przed przybliżaniem się do kominka, przyda się w domach, w jakich są małe dzieci lub zwierzęta. Mało tego prócz funkcji użytecznej są one ciekawym elementem aranżacyjnym, ponieważ cechują się stylem i oryginalnym designem.

Kominek
Author: Elizabeth Krumbach
Source: http://www.flickr.com
Równie użytecznym urządzeniem jest separator do popiołu - Kaminer. Jest to narzędzie, które służy do zbierania popiołu, sadzy lub wielu innych przeróżnych zanieczyszczeń, jakie wydobywają się z kominka. Jest on niezmiernie nietrudny w obsłudze, oraz przy tym niezmiernie funkcjonalny, separator do popiołu pasuje praktycznie do wszelkiego odkurzacza, co powoduje, że sprzątanie popiołu trwa istotnie krótką sekundę.

Mając kominek musimy liczyć się z tym, że gdzieniegdzie zdoła pojawić się brud czy też sadza, dlatego pożądane byłoby zaopatrzyć się w separator, jaki ułatwi nam sprzątanie i spowoduje, iż brud nie będzie roznosił się po całym domu.

Tags: ognisko, sprzątanie, chłód, wyglądem