Imaginacja dziecka to cud, jaki należy pielęgnować

Posted on 02/02/2018 2:42pm

Wyobraźnia dzieci to coś bardziej znaczącego niż zlepek dziwnych skojarzeń, bezsensowności i sporej dawki absurdu, to autentyczna kopalnia kreatywnej wiedzy. Powinniśmy czerpać z takiego źródła jak najbardziej obficie, gdyż zyskamy na tym więcej niż sobie wyobrażamy. Nasze już troszkę znudzone głowy domagają się dawki takiej życiodajnej siły. Traktujmy ją jak dawkę tlenu w miejscu, w którym o ten tlen rzeczywiście ciężko. Potraktujmy to również, jak dar w tej rzeczywistości, w którym jesteśmy skazani na codzienną walkę z rzeczywistością i trudnościami, z beznadziejnością i szarzyzną.

Pokój dziecka, fototapeta kosmos
Author: art.widi.pl
Source: art.widi.pl
Pamiętajmy jednak, że naszym zadaniem jako rodziców, jest zagwarantowanie naszemu dziecku właściwego rozwoju. Przez ten termin rozumieć musimy nie tylko potrzeby czysto podstawowe, ale także te wyższe. Wiadomym jest, iż każdy z rodziców pragnie dla swojego dziecka jak najbardziej dobrze, jednakowoż często nie zauważa, że dziecko ma niesamowitą wyobraźnię, w której rozwój powinniśmy zainwestować. Jak powinniśmy to rozumieć? Pobudzajmy nasze dziecko do kreatywnej zabawy, kupujmy mu ciekawe książki, mądre planszowe gry, jak na komputer to takie, które pobudzają myślenie, bawmy się z nim w kreatywne łamigłówki.Można wierzyć lub nie, ale inwencja jest coraz bardziej pożądana w wielu branżach. W tym zmechanizowanym świecie, w jakim wszystkie procedury są zatwierdzone, w którym maszyny przejmują część naszych zadań, to kreatywność stanie się szalenie ważna. Przygotujmy więc naszego podopiecznego do tych zadań przyszłości, a wtedy będzie rządzić wyobraźnia. tego typu osoby zawsze sobie poradzą. Pamiętajmy, iż nasze starania powinny być skupione się na wielu płaszczyznach. Poza odpowiednim działaniem ważne jest, by dziecko samo umeblowało swój pokój. Wiadomo, można tu i ówdzie coś doradzić, lecz zaufajmy wyobraźni naszego dziecka, a możemy być w rzeczywistości bardzo zaskoczeni.

Jeśli pragnie fototapety kosmos - można zamówić na wymiar, to wyraźmy na to zgodę, chce żółty kolor lub namalowane słońca, jak najbardziej. W tym samym momencie objaśnijmy mu, iż wystroju pokoju nie zmienia się zbyt często, więc jak coś wybierze to jest to na jakiś czas. To bardzo ważne, by wyobraźnia byłą bogata, lecz jednocześnie, by poczucie rzeczywistości było też właściwie rozwinięte.

Tags: Wystrój, dzieci, fototapety