Innowacyjne metody dekorowania różnych elementów czyli parę najważniejszych informacji na temat hydrografiki

Posted on 26/06/2018 7:21am

Technik i metod na dekorowanie różnych elementów jest wiele, najpopularniejsze jest malowanie. Przy odpowiednim wybraniu farb i manualnym umiejętnościom osoby która to wykonuje można uzyskać naprawdę interesujące efekty, lecz trzeba do tego sporo umiejętności oraz doświadczenia.

paleta barw
Author: Sigma Coatings
Source: www.sigmacoatings.com.pl
W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się hydrografika, która daje bardzo interesujące efekty wizualne. W praktyce hydrografika polega na tym, że dekorowany element zanurza się w ciepłej wodzie, na jej powierzchni rozprowadza się folię ze wzorem, która następnie przykleja się - Kuchnie podczas podnoszenia elementu. Przez to że na folii wydrukować się da praktycznie wszystko, co się - ręczniki reklamowe chce, to i możliwości dekorowania przy pomocy tej metody są nieograniczone. Tak naprawdę największym ograniczeniem będzie tu fantazja osoby która się będzie zajmować dekorowaniem, bo techniczne możliwości pozwalają na bardzo dużo. Rzecz jasna z powodu tego, że elementy trzeba zanurzyć w wodzie, to nie wszystko będzie się nadawało do używania w takiej metodzie, lecz przeważnie dekorowane elementy wyposażenia samochodów i motocykli bardzo dobrze się sprawdzają.

Hydrografika pozornie nie jest skomplikowanym procesem, ale wymaga odpowiedniego przygotowania i urządzeń, gdyż musi być przeprowadzana w dość dokładnie wyznaczonych warunkach. Podstawą jest pojemna wanna, w jakiej zanurza się cały dekorowany element.
Wanna powinna mieć swoją grzałkę, żeby można było utrzymać w niej stałą wysokość temperatury, a dodatkowo filtry pozwalające na czyszczenie bez kłopotliwego opróżniania wszystkiego. Wzory drukuje się na specjalnych foliach, które układa się na powierzchni wodny w wannie, po użyciu odpowiednich aktywatorów folie stają się płynne i przez to podczas wyciągania elementu przyklejają się do niego. Po wyschnięciu wzoru trzeba go jeszcze odpowiednio zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi, przeważnie robi się to za pomocą lakieru bezbarwnego. Sprzęt do tej metody nie jest kosztowny, więc jeśli ktoś chciałby się w to pobawić, to nie powinno być żadnych problemów, wystarczy że kupi wszystko co jest niezbędne i znajdzie jakieś dobre szkolenia z hydrografiki, na których zdobędzie odpowiednią wiedzę.

Tags: folie, Motocykle, wanny, filtry