Inspiracje na urządzenie salonu ze skosami

Posted on 05/02/2018 11:32am

Mój ulubiony temat! Zapewne zastanawiasz się dlaczego? Otóż w moim rodzinnym domu znajduje się duże, przestronne poddasze, które czeka na zagospodarowanie. Wciąż oczekuję na sprzyjający finansowo moment, by wykończyć maleńki.

Pokój ze skosami
Author: Knauf Sp. z o.o.
Source: Knauf Sp. z o.o.
Obawę zagwostkę tylko jedną, jak już zrobię tą przestrzeń, to nie będzie mi się chciało od rodziców wyjeżdżać. Już jest to trudne, bo mama rozpieszcza smacznymi obiadami, kolacyjkami, tata grillami i domowymi nalewkami. Są niesamowici pod każdym względem! Lubię to! Oczywiście, kiedyś byłam zbuntowana, byłam małą Zosią samosią i nie doceniałam domu, który mam. Wszystko wyprostowało się z wiekiem - jak zaaranżowac poddasze.Strych u rodziców pewnie kiedyś będę współdzielić z bratem, który chce tam urządzić swoją pracownię plastyczną - jak urządzić poddasze ze skosami. Nie mam w sumie nic przeciwko temu, bo lubię zapach terpentyny i szyukę. Jako miłośnik teatru od kilku lat przebywam artystami różnej maści. Wiem, że to ludzie niezwykle specyficzni, którzy trochę wędrują z głową w chmurach, a na miejscu często są tylko ciałem. I tak uwielbiam ten artystyczny świat, ciężką, pełną kurzu kurtynę, scenę, widownię, szczególnie jest pusta. W teatrze zakochałam się kiedy mieszkałam w Lublinie, był to piękny czas.
Podłogi na strychu chcę zrobić z drewna. Planuję, by były w jasnym odcieniu. Na jednym z poziomów który jest położony nieco wyżej, chcę urządzić część z sypialnią. Skosy chcę wyszpachlować i pomalować na delikatne kolory – pastele, w koniecznie wiosennych kolorach – pomarańczowym, zielonym i żółtym. Jednym z poważniejszych części działań będzie wykonanie dodatkowych dwóch okien w dachu. Chce by była to przestrzeń pełna światła! W jednym z kątów urządzę moją pracownię, z dużym biurkiem, fajnym fotelem i miejscem na dokumenty… Ach! Marzenia, marzenia…

Tags: grill, dom, rodzice, biurko, świat, strych