Jak można dzisiaj w ciekawy sposób ozdobić rozmaite przedmioty?

Posted on 09/08/2019 7:38am

Dziś znanych jest sporo rozmaitych technik, jeśli wykonywanie ozdób oraz wzornictwa ogólnie. Decoupage, dzięki swoim dużym możliwościom oraz opcjom wpasowywania się w panującą modę, zyskał – jako technika zdobienia – rzeszę miłośniczek. Technika ta znana jest też pod nazwą technika serwetkowa. Już od dłuższego czasu metoda ta cieszy się na rynku znaczną popularnością, natomiast coraz więcej osób decyduje się na zaopatrzenie się w tutoriale oraz robienie pięknych, pełnych oryginalności ozdób na własną rękę.
Butelka i kieliszki oblepione wzorem - technika Decoupage
Author: John Bonham
Source: http://www.flickr.com
Dlaczego warto stawiać dziś na oryginalność – scrapbooking

Patrząc na obecne szanse na stworzenie ozdoby niepowtarzalnej oraz wyjątkowej w swojej prostocie, fanki minimalizmu sięgają do różnej źródeł. Niezwykle docenianą ostatnio metodą jest scrapbooking (również tutaj: dekoracje scrapbooking na artillo.pl), czyli sztuka ręcznego tworzenia i zdobienia albumów zdjęciowych czy różnych pamiątek rodzinnych. Scrapbook znaczy w języku angielskim album, który jest przez pasjonatów ozdabiany. Dróg do oryginalności jest mnóstwo!

Decoupage oznacza zdobienie przyklejaniem

Sięgając po metodę zdobienia taką jak decoupage, której nazwa pochodzi z języka francuskiego i w tłumaczeniu znaczy wycinanie, wybieramy bardzo ciekawą drogę do osiągnięcia zamierzonego celu. Metoda ta opiera się przede wszystkim na przytwierdzaniu na dobrze przygotowaną powierzchnię pewnego wzoru. Może być on zrobiony z papieru czy serwetki, po czym zostaje przeważnie pokryty niedużą warstwą lakieru. Efekt doskonały!
Modne oraz rozchwytywane elementy ozdobne

Patrząc na obecnie spotykane trendy, scrapbooking wyraźnie się wyróżnia. Dzięki zaawansowanym metodom, jakie daje ta technika, możliwe jest przede wszystkim zdobienie poszczególnych stron albumów ze zdjęciami, dzięki czemu wywierają one wrażenie na wszystkich. Zdobienie jednak nie może w dużym stopniu przytłaczać swą estetyką wraz z oryginalnością samych fotografii, ponieważ to one powinny zapierać dech w piersiach w pierwszej kolejności!

Tags: ozdoby, sztuka, trendy, serwetki, Decoupage, efekt, dekorowanie, wycinanie