Jak najlepiej oświetlić salon? Które oświetlenie sprawdza się doskonale w tym pomieszczeniu?

Posted on 23/02/2019 11:32am

Oświetlenie salonu jest niezwykle istotnym elementem w aranżacji wnętrza. Mamy sporo możliwości zaaranżowania pokoju na sówj sposób, mamy lampy, kinkiety czy żyrandole. Jednak dopiero odpowiednio dobrane do całości salonu stworzą idealny klimat.

nowoczesna lampa do salonu
Author: Technolux
Source: Technolux
Kiedy planujemy oświetlenie salonu powinniśmy pamiętać, iż punkty świetlne w nowych miejscach wymagają niestety odpowiedniego przeciągnięcia kabli, a jest to oczywiście związane z naruszeniem powierzchni ścian, to znaczy kuciem, następnie z uzupełnianiem ubytków, zagruntowaniem oraz malowaniem. Projektujmy w związku z tym rozsądnie, aby uwzględnić różne potrzeby. Najpierw musimy zastanowić się, jakiego rodzaju światło do pokoju dziennego będzie właściwe. Mamy do wyboru sporo możliwości. Jest nowoczesne oświetlenie salonu - sprawdź: oświetlenie na lampy24.net, czyli listwy led, które możemy zastosować w sumie w każdym miejscu, na podwieszanym suficie, w różnorakich zagłębieniach.Są bardziej tradycyjne rozwiązania, jak oświetlenie sufitowe, to znaczy żyrandole, lampy i plafony, jest oświetlenie ścienne, takie jak kinkiety jak również lampy strojące na podłodze oraz te na stolikach. Każde oświetlenie salonu da nam inne światło. Może być w związku z tym padające na konkretny punkt lub rozproszone, o innym kącie świecenia, intensywności. Różne są także barwy, te są zależne od zakupionych żarówek oraz temperatury barwowej. W małych pomieszczeniach często rezygnuje się z tradycyjnego oświetlenia sufitowego.

lampa do salonu - nowoczesna
Author: Technolux
Source: Technolux
Najlepiej zaś sprawdza się cieplejsze światło rozproszone, można je uzyskać najczęściej dzięki kinkietom oraz listwom led. Dobrze sprawdza się też oświetlenie punktowe, jak halogeny, przez co można niezależnie wybierać kierunki świecenia punktowego i skierować je na przykład na sufit czy ścianę.

Takimi punktowymi światłami możemy również oświetlić konkretne przedmioty czy zdjęcia pamiątkowe na ścianie. To spowoduje, iż łatwo zrobimy piękny nastrój, który pomoże nam zrelaksować się po długim dniu poza domem. Najbardziej istotne to, aby światło nie raziło nas w oczy, jego moc i barwa musi być dla nas uspokajająca. Jeżeli będziemy mieć to na uwadze, to z pewnością zrobimy doskonały klimat, nietuzinkowe miejsce, w którym przyjemnie będzie przebywać oraz gościć naszych znajomych.

Tags: LED, oświetlenie, halogeny, ściana, żyrandole