Jak odpowiednio zaaranżować kawalerkę?

Posted on 20/05/2019 7:23am

Kawalerka to trudne pomieszczenie do urządzania. Powodem jest przede wszystkim nieduży metraż. Małe wnętrza za każdym razem są trudniejsze. Z jednej strony osoba aranżująca wnętrze musi postawić na dużą użyteczność, a jednocześnie postarać się o względy estetyczne. Gdy jest mało miejsca niełatwo pomieścić ciekawe ozdoby czy dobrze dopasowane szafki i stoły, które nie zmniejszą funkcjonalności mieszkania.


designerskie wnętrze
Author: Cajsa Lilliehook
Source: http://www.flickr.com
Jak w związku z tym dać sobie radę z niewielkim metrażem? Po pierwsze, warto wybrać elementy wyposażenia, które mają różne dodatkowe schowki i szuflady. Jeśli każda szafka albo stolik będą miały dodatkowy schowek, bez problemu zmieścisz wszystkie potrzebne przedmioty.

Może zaciekawią Cię także podobne witryny na opisywany temat? Jeśli tak, to zobacz je i zdobądź inne informacje na to zagadnienie.

W sklepach dostaniesz wiele takich mebli. Są one wygodne w użytkowaniu, a dają znacznie rozleglejsze możliwości zagospodarowania przestrzeni.


Jeśli dobierzesz praktyczne meble możliwe będzie również zmniejszenie liczby elementów wyposażenia (zobacz więcej pomysłów na aranżacje małego mieszkania). W mieszkaniu zrobi się dość ciasno jeśli wstawisz zbyt dużo elementów. Straci na tym zarówno użyteczność, jak i estetyka.

Jeżeli niniejszy tekst Cię zainteresował, to kliknij ten odnośnik - znajdziesz tam unikalny serwis (https://www.wonia.pl/winietki-inne-niz-wszystkie/), który na pewno uznasz za ciekawy.

Pomieszczenie nie powinno być za bardzo zarzucone. W takim wypadku będzie zawsze wyglądać chaotycznie. To samo dotyczy ozdobników. Nie stawiaj na zbyt dużą liczbę ozdób. W pierwszej kolejności wybierz parę najlepszych ozdób.


Salon, meble włoskiej marki Cattelan Italia
Author: Cattelan Italia
Source: Le Pukka concept store
Warto je co jakiś czas pozmieniać, kiedy zaczną Cię nudzić. Ważne, by nie stawiać wszystkich naraz, bo mieszkanie zacznie prezentować się klaustrofobicznie. A co z barwami? Tutaj oczywiście najdoskonalszym wyjściem będą jasne kolory, które wizualnie rozszerzają pomieszczenie. Nie zapomnij o tym, by wybrać maksymalnie trzy kolory. Nadmiernie duża ilość kolorów także wizualnie skurczy Twoje lokum.

Tags: kolory, mieszkanie, barwy, kawalerka