Jak szybko i tanio poprawić stan mebli w domu, na co patrzyć w czasie wybierania oklein na meble.

Posted on 30/08/2018 7:21am

Meble pełnią ważną rolę w każdym domu i mieszkaniu, jednak wraz z upływem czasu ich wygląd będzie się zmieniał. Fronty mogą się stać matowe i porysowane, pojawiają się także różnego rodzaju odpryski i jakieś uszkodzenia. Będzie to zresztą zupełnie zrozumiałe, bo po pewnym okresie ciągłego użytkowania najbardziej nawet solidna meblowa płyta może mieć nie dać rady.

Okleina na meble
A w kuchni używa się przecież sztućców, czasami rozbijają się talerze, no i pamiętać także trzeba o gorących garnkach i patelniach. Często takie uszkodzenia dotyczą tylko wierzchów szafek, a cała reszta pozostaje w bardzo dobrym stanie. Niektórzy właściciele w takim przypadku decydują się na kompleksową zmianę całych mebli, ale będzie to dość droga przyjemność i wiązała się jednak będzie z koniecznością przeprowadzenia większego lub mniejszego remontu. Można też zdecydować się na wymianę jedynie frontów, takie rozwiązanie jest znacznie tańsze i nie tak pracochłonne. Z kolei najmniej kosztowną opcją będzie dawno temu używana technika, która obecnie przeżywa swój powrót, to znaczy oklejanie mebli - oklej swoje meble.Mogłoby się wydawać, że w obecnym czasie, gdy tak naprawdę wszystko można bez większego problemu kupić, odświeżanie starych mebli nie ma żadnego sensu. Jeżeli jednak są one w stosunkowo dobrym stanie, to przy niewielkich nakładach finansowych i pewnej ilości pracy sprawić można, że będą one wyglądać jak świeżo ze sklepu.
Podstawowym zakupem niezbędnym do takiego odświeżenia są okleiny na meble, na szczęście ich wybór w sklepach jest póki co całkiem spory. Okleiny najczęściej wykonywane są w formie samoprzylepnych arkuszy z różnymi wzorami, jakie można w ładny sposób łączyć w większe powierzchnie. Ważne będzie przy wybieraniu takiej okleiny, żeby była ona dostatecznie odporna na działanie czynników mechanicznych i termicznych, wtedy będzie miała szansę posłużyć jeszcze długie lata. Okleiny są sprzedawane w dużej ilości wzorów, przeważnie są to imitacje prawdziwego drewna, ale często także najróżniejsze motywy, które nadadzą meblom (szerzej w serwisie https://meble.pl/meble/szafy,z-lustrem/) oryginalnego wyglądu, dzięki temu można zupełnie odmienić ich wygląd.

Tags: drewno, remont, sklep, finanse, szafka, front