Jak upiększyć wnętrze kreatywnie i ciekawe? Może fototapeta? Sprawdzi się w każdym pomieszczeniu

Posted on 07/03/2019 7:23am

W ostatnich latach fototapeta wróciła do łask w aranżacji mieszkań. To pewien typ „urozmaicenia” wnętrza. Mamy prawdziwy wybór jej użycia we wszystkich pomieszczeniach. Wszelkiego typu pejzaże, zwierzęta, wzory, zdjęcia wielkich metropolii bez problemu wyszukamy w propozycjach fototapet. Od tych barwnych po czarno-białe. Jednym słowem wszystko, co chcemy. Na ścianie nawet można umieścić fototapetę ze swojego archiwum zdjęć (tylko pod warunkiem, iż zdjęcie jest wykonane we właściwej jakości).


fototapety
Author: Zucker Kommunikation
Source: http://www.flickr.com
Fototapeta jest w stanie dokładnie odzwierciedlać , czy również styl właścicieli mieszkania. Zaletą jest także oryginalność fototapety – odważny wzór ożywi ponure, chłodne ściany. Jednocześnie korzystnie pamiętać, iż to dobre rozwiązanie na optyczne powiększenie lub zmniejszenie pomieszczenia. Papierowa fototapeta jest cienka i mało odporna na wodę. Dodatkowo trzeba ze sporą dokładnością umieszczać ją na ścianie i jednocześnie najkorzystniej kleić ją „na zakładkę”, żeby efekt był pozytywny.

Tak samo wymaga tego fototapeta foliowa. Obie należy aplikować na gładkich oraz czystych przykładowo od kurzu ścianach, ponieważ każda nierówność może odkształcać się na fototapecie. Fototapeta lateksowa jest bardziej solidna od papierowej, dzięki czemu ściana, na jakiej będzie umieszczana nie musi być perfekcyjnie wygładzona. Bez problemu ten rodzaj fototapety zakryje drobne niedoskonałości.

Korzystnie pamiętać, iż na ścianie gładkiej wraz z klejeniem „na styk” będzie wyglądała bardzo dobrze. A jaki typ tapety wybrać do wilgotnych pomieszczeń, jak fototapety do kuchni? Zdecydowanie tapeta z winylu. Jest ona jednocześnie odporna na wilgoć czy tłuszcz. Bez problemu przepuści parę wodną, a to sprawia, że ściana „oddycha”. Ta fototapeta jest bardziej gruba od wcześniej wymienionych rodzajów. Więcej propozycji:


Sypialnia, fototapeta w kwiaty
Author: demur.pl
Source: demur.pl
Z całą pewnością przykryje nierówności ścian, a co więcej jesteśmy w stanie wybrać jej strukturę : bardziej delikatną lub przypominającą w dotyku piasek. Jest dość łatwa w położeniu na ścianę – w tej sytuacji jedynie na ścianę dajemy klej, sama fototapeta zostaje sucha, w przeciwieństwie do papierowej lub lateksowej, które powinniśmy także posmarować klejem. Jak więc widzimy możliwości w tym zakresie są duże, więc mamy wybór. Jednakże do łazienki czy kuchni koniecznie powinniśmy wybrać fototapetę winylową.

Tags: fototapeta, ściana, Wybór