Jak urządzić nowoczesne mieszkanie?

Posted on 31/08/2018 7:30am

Każdy z nas może mieć nowocześnie i oryginalnie wyglądające mieszkanie, które oprócz tego będzie bardzo praktyczne. Rozwiązań na nowoczesne wnętrza jest wiele. Na początku należy zastanowić się nad prawidłowym doborem kolorów, które w przypadku wnętrz odgrywają podstawowe znaczenie.


Najmodniejsza jest współcześnie biel, połączona z pastelami i czernią. Do innowacyjnych mieszkań świetnie pasują przeróżne metalowe dodatki bądź też ekstrawaganckie połączenia, np. metalu i drewna.
W designerskich mieszkaniach sprawdzają się wszystkie ekskluzywne, a dodatkowo gustowne dodatki. Trzeba wybrać elegancję i klasyczną jednorodność. Niezwykle ważne jest również zestawienie właściwych proporcji. Do spokojnych kolorów, np. szarości lub pasteli, doskonale pasują lampy kryształowe. Obecnie bardzo trendy są lampy swarovsky, eleganckie i luksusowe, chociaż oprócz tego bardzo skromne w formie. Takie dodatki niezawodnie będą wyglądać w przestronnych pomieszczeniach. Jeśli oprócz tego ustawimy designerskie sofy, bez wątpienia stworzymy mieszkanie (polecamy producent wyłączników) godne podziwu.
Lampy w stylu vintage, kolekcja Shadow violet
Author: Nowodvorski Ligthing
Source: Nowodvorski Ligthing

Żeby nowoczesne wnętrze nie wyglądało zbytnio surowo, należy umieścić w nim nieco "cieplejsze" elementy, m.in. wyprodukowane z drewna. Taką funkcje powinna spełniać chociażby podłoga z drewna, albo delikatne tkaniny, z których wykonane będą zasłony albo fotele. Powinniśmy wiedzieć również, iż innowacyjne mieszkanie to także jak najwięcej wolnej przestrzeni. W niewielkich mieszkaniach zazwyczaj likwiduje się ściany w niektórych pomieszczeniach, łącząc ze sobą salon z kuchnią. Dzięki temu zyskujemy więcej miejsca, chociaż metraż pozostaje ten sam.


W innowacyjnych pomieszczeniach nie powinniśmy obawiać się wszelkiego rodzaju eksperymentów - w takich wnętrzach jest to wręcz wskazane. Jeśli lubimy aranżować wnętrza, powinniśmy nieco połączyć style, np. do designerskiej, nieco industrialnej przestrzeni, wprowadzić kilka przedmiotów rustykalnych. Wtedy sprawimy, iż nasze mieszkanie (nklim.design/portfolio/projekt-mieszkania-o-powierzchni-40m2-2/) stanie się niepowtarzalne, a jednocześnie bardzo modne. Nie należy obawiać się również realizowania swoich, czasem nawet szalonych pomysłów, mieszkanie bowiem to przestrzeń, gdzie zwykle spędzamy wiele czasu każdego dnia, wypoczywamy w nim, pracujemy, spotykamy się z bliskimi i przyjaciółmi więc musi być komfortowe.

Tags: lampy, sofy, fotele