Jak urządzić nowoczesne mieszkanie?

Posted on 14/08/2019 7:29am

Każdy z nas może mieć nowocześnie i oryginalnie wyglądające mieszkanie, które oprócz tego będzie bardzo praktyczne. Rozwiązań na nowoczesne wnętrza jest wiele. Na początku należy zastanowić się nad prawidłowym doborem kolorów, które w przypadku wnętrz odgrywają podstawowe znaczenie.


Najmodniejsza jest współcześnie biel, połączona z pastelami i czernią. Do innowacyjnych mieszkań świetnie pasują przeróżne metalowe dodatki bądź też ekstrawaganckie połączenia, np. metalu i drewna.
W designerskich mieszkaniach sprawdzają się wszystkie ekskluzywne, a dodatkowo gustowne dodatki. Trzeba wybrać elegancję i klasyczną jednorodność. Niezwykle ważne jest również zestawienie właściwych proporcji. Do spokojnych kolorów, np. szarości lub pasteli, doskonale pasują lampy kryształowe. Obecnie bardzo trendy są lampy swarovsky, eleganckie i luksusowe, chociaż oprócz tego bardzo skromne w formie. Takie dodatki niezawodnie będą wyglądać w przestronnych pomieszczeniach. Jeśli oprócz tego ustawimy designerskie sofy, bez wątpienia stworzymy mieszkanie (polecamy producent wyłączników) godne podziwu.
Lampy w stylu vintage, kolekcja Shadow violet
Author: Nowodvorski Ligthing
Source: Nowodvorski Ligthing

Żeby nowoczesne wnętrze nie wyglądało zbytnio surowo, należy umieścić w nim nieco "cieplejsze" elementy, m.in. wyprodukowane z drewna. Taką funkcje powinna spełniać chociażby podłoga z drewna, albo delikatne tkaniny, z których wykonane będą zasłony albo fotele. Powinniśmy wiedzieć również, iż innowacyjne mieszkanie to także jak najwięcej wolnej przestrzeni. W niewielkich mieszkaniach zazwyczaj likwiduje się ściany w niektórych pomieszczeniach, łącząc ze sobą salon z kuchnią. Dzięki temu zyskujemy więcej miejsca, chociaż metraż pozostaje ten sam.


W innowacyjnych pomieszczeniach nie powinniśmy obawiać się wszelkiego rodzaju eksperymentów - w takich wnętrzach jest to wręcz wskazane. Jeśli lubimy aranżować wnętrza, powinniśmy nieco połączyć style, np. do designerskiej, nieco industrialnej przestrzeni, wprowadzić kilka przedmiotów rustykalnych. Wtedy sprawimy, iż nasze mieszkanie stanie się niepowtarzalne, a jednocześnie bardzo modne. Nie należy obawiać się również realizowania swoich, czasem nawet szalonych pomysłów, mieszkanie bowiem to przestrzeń, gdzie zwykle spędzamy wiele czasu każdego dnia, wypoczywamy w nim, pracujemy, spotykamy się z bliskimi i przyjaciółmi więc musi być komfortowe.

Tags: lampy, sofy, fotele