Jak urządzić pokój dla kilkuletniej księżniczki? Poznaj parę fajnych pomysłów

Posted on 15/02/2019 7:46am

Kiedy aranżujemy wnętrza, zawsze powinniśmy przemyśleć, o co zwłaszcza się zatroszczymy. Tak samo jest w przypadku pokoiku dla naszej pociechy, jaka jest naszym oczkiem w głowie.


Jeśli zamierzamy przygotować królestwo naszej malutkiej, kilkuletniej dziewczynki, musisz poznać parę wskazówek, jakie umożliwią ci podejmowanie dobrych decyzji - kliknij. Dzięki fachowym poradom łatwiej będzie ci wziąć się do pracy i uszczęśliwić małą księżniczkę.

Najważniejszym elementem pokoju jest łóżko. Praktycznie każda dziewczynka pragnie łóżka z baldachimem oraz na przekór pozorom możesz łatwo marzenie przeobrazić w prawdę. Wcale nie trzeba do tego fortuny i pracy, jaka cię przerasta. Najprostszą metodą będzie umieszczenie w suficie haków, na jakich podwiesimy materiał. Można też zawiesić karnisz oraz na nim zamocować tkaninę, jednakże nie zapominajmy, by w każdym z dwóch przypadków wybierać jak najlżejsze materiały. Za ciężkie mogą nawet spowodować, iż haki wyrwą się z sufitu. Po drugie niebywale istotne są półki na zabawki, podręczniki i szafa ubraniowa. Meble muszą mieć przyjemny, jasny kolor, niekoniecznie różowy. Wystarczą pastelowe, sympatyczne dla oczu barwy. Różowe mogą być tylko dodatki, np. poduszki na łóżku, doniczki na kwiatki lub krzesełko, na jakim nasza mała księżniczka usiądzie kreśląc pierwsze literki.

salon
Author: Ruth Johnston
Source: http://www.flickr.com
Za dużo różowego koloru naprawdę nie jest wskazane. Miękki dywan (czyszczenie wykładzin) jest równie istotny, gdyż dzieci wiele czasu spędzają na podłodze, m.in. bawiąc się. Na dywanie mogą też zasnąć, zmęczone kilkugodzinnym układaniem klocków z przyjaciółmi. Twoja córcia na pewno ma ulubioną księżniczkę, która powinna być na ścianie, zatem najpierw omów z nią, czego szczególnie pragnie.


To niezrównanie istotne, albowiem co, jeżeli wyjdzie na jaw, że Śpiąca Królewna zupełnie nie zagwarantuje uśmiechu naszej kilkuletniej pociechy? Może od zawsze miała marzenia o Królewnie Śnieżce? Niniejsze rzeczy są niebywale istotne dla małych dziewczynek, z tej przyczyny staraj się urzeczywistnić ich pragnienia oraz spytaj o przeróżne mające znaczenie zagadnienia, zanim weźmiesz się za pracę. Pokój ma być ładny i dowiesz się czy dobrze go zaaranżowałeś patrząc na minę swej córeczki.

Tags: pokój, zabawki, Sufit, ściana, łóżko