Jak wybierać lampy do mieszkania? O jakich sprawach musimy pamiętać, aby najlepiej wyglądały?

Posted on 24/07/2019 7:36am

oświetlenie jest jedną z najważniejszych kwestii w każdym mieszkaniu. Pełni wiele niezbędnych funkcji – ułatwia pracę, pozwala zbudować miły nastrój, a z pewnością wpływa na wygląd całego wnętrza, szczególnie jeżeli światło naturalne jest ograniczone.


Sprawa oświetlenia jest o tyle niezbędna, iż każde miejsce wymaga faktycznie indywidualnego jego dopasowania. Wszystko jest zależne od funkcji konkretnego wnętrza, co oznacza, że od tego, czy to pokój dzienny, kuchnia, lub pomieszczenie gospodarcze. Identycznie ważny jest odpowiedni wybór lamp. W takich miejscach, gdzie sprawdza się plafon sufitowy niekoniecznie odpowiednie będą lampy abażurowe. Wszystko jest zależne także od wielkości danego pomieszczenia – najbardziej od jego wysokości.


obrazy
Author: Sharon & Nikki McCutcheon
Source: http://www.flickr.com


Lampy abażurowe świetnie nadają się do wysokich pomieszczeń np. w starych kamienicach. Możliwości aranżacji i wyboru odpowiedniej lampy są w takiej sytuacji łatwiejsze, chociaż zostaje kwestia konieczności mocniejszego światła.

Czy zainteresował Cię nasz artykuł? Jeżeli odpowiesz twierdząco, to naciśnij tu (https://www.cocolando.pl/) i przeglądnij tam następne frapujące wątki. Nie czekaj!

Plafon sufitowy to z kolei idealne rozwiązanie do pomieszczeń niższych, jak np. pomieszczenia gospodarcze, piwnice, a także codziennie pomieszczenia użytkowe, w jakich nie chcemy utracić ważnej dla nas przestrzeni.


aranżacja wnętrz
Author: BB Magnolia Apartments
Source: BB Magnolia Apartments


Te kategorie wspomnianych lamp są jednymi z bardziej popularnych, które wybierane są współcześnie. Mnogość wzorów, wielkości tego rodzaju lamp (zobacz apd market sklep) powoduje, że możemy dopasować je właściwie do każdego wnętrza.
Dodatkowo część producentów ma w swojej ofercie także opcję indywidualnego projektowania lamp, gdzie można mieszać różnorodne modele w jeden, uzyskując swój własny, oryginalny projekt.

Tags: oświetlenie, budowa, kuchni, pracy