Jak wybrać oświetlenie do mieszkania?

Posted on 12/08/2019 7:23am

Od zawsze światło wyznaczało porządek dnia. Poranna kawa w słonecznej kuchni jest zapowiedzią udanego dnia. Z kolei kiedy przygotowujemy się do snu, chcemy się wyciszyć i uspokoić. Instynktownie więc wyłączamy jaskrawe lampy.


Czarodziej w salonie

lampy stojące: stojące
Author: Amanda Halprin
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej kłopotliwy salon. W tym pomieszczeniu przebywamy najczęściej, odpoczywamy, przyjmujemy gości. Pokój ten wymaga z tego względu większego skupienia z naszej strony.

Jeśli zaciekawił Cię omawiany temat, to pod adresem (https://emmi.pl/) znajdziesz większą ilość podobnych danych, które z pewnością będą warte uwagi.

Szczególnie kiedy zakupiliśmy ciemne meble, ciężkie tkaniny, a ściany pomalowaliśmy na mroczne kolory. To wszystko zabiera światło przez co nawet większy żyrandol z trudem spełnia swoje zadanie. Potrzebować będziemy różnych źródeł światła. Idealnie sprawdzą się kinkiety – po jednym z każdej strony kominka czy okna. Stojące lampy nowoczesne - zobacz pod tym linkiem, z kloszem zwróconym w dół postawmy przy fotelu, w którym lubimy czytać.

Bardzo zalecam ten serwis (https://www.rkstyl.com.pl/) wszystkim, którzy bez rezultatów szukają artykułów o pokrewnej tematyce oraz które są tak samo emocjonujące. Kliknij i zobacz!

Jeżeli pokój dzienny ma sporo metrów i na dodatek tworzy otwartą przestrzeń z kuchnią - światło wyznaczy nam kącik do długich rozmów i relaksu.


Pomocnik w kuchni

Niezbyt mocne lampki halogenowe nad blatem roboczym w kuchni są konieczne – inaczej nasz cień zasłoni miejsce pracy. Dodatkowo dobrze jest lampę na dłuższym kablu zamontować nad stołem kuchennym. Psychoterapeuta w sypialni. W sypialni mamy się wyciszyć, najlepsze więc będzie światło delikatniejsze. Kinkiet nad lustro wprowadzi intymną atmosferę, a lampki obok łóżka umożliwią nocne czytanie.


Drobne oszustwa

lampy
Author: Technolux
Source: Technolux
Światło maskuje niedociągnięcia w domu. Gdy zamieszkaliśmy w przestronnej industrialnej kamienicy i przeszkadza nam wysokość ścian, zafundujmy sobie lampy wiszące ze światłem skierowanym w dół. A jeszcze lepiej, postawmy na w pełni indywidualną i designerską lampę loftową - lampy do loftu. Pokój o kształcie autobusu wyda się szerszy, jeśli dłuższą ścianę oświetlimy bardziej niż pozostałe. Światło punktowe zaakcentuje ściany z łupka, belki drewniane czy kolumny kominka.


Wybierzmy się do sklepów z oświetleniem, zwróćmy się po radę do kompetentnej obsługi sklepu, rozważmy nasz wybór, gdyż odpowiednio dobrane światło naprawdę jest w stanie postawić kropkę nad „i” przy aranżowaniu przestrzeni. W sieci znajdziemy wiele sklepów z lampami, które idealnie sprawdzą się zarówno w stonowanych, nowoczesnych jak i minimalistycznych domach. Sklepy zapewniają fachową pomoc w kwestii oświetlenia, i co najważniejsze dają gwarancję bezpiecznych i błyskawicznych zakupów. Zobacz tutaj: rekoforma.pl.

Tags: oświetlenie, światło, kuchnia, kinkiet, blat