Jak wykreować ciekawe wnętrze, czyli zabawa kontrastem

Posted on 17/01/2019 7:33am

Tym, co wpływa na klimat wnętrz i nasze samopoczucie w jego otoczeniu, jest harmonijna przestrzeń. Znaczna część osób tworzących wygląd swojego lokum szuka jej w systematycznych formach, monochromatycznej kolorystyce oraz jednolitych wykończeniach. Czy czy aby na pewno słusznie? Okazuje się, że również kompozycja zbudowana na kontrastach może tworzyć komfortową strefę, w której znajdziemy upragniony spokój, a jednocześnie odkryjemy skuteczny sposób na aranżacyjną nudę.

mieszkanie
Source: pixabay.com
Stonowane stylizacje kojarzone są z pomieszczeniami oferującymi domownikom należytą równowagę. Powściągliwy wystrój stanowi źródło wyciszenia. Gdy jednak zależy nam na ożywieniu jednostajnego wyrazu naszego mieszkania, jedną z metod nierzadko sugerowaną przez współczesnych dekoratorów jest operowanie kontrastem. To znakomite rozwiązanie dla osób odważnych, lubiących awangardowe stylizacje. Gdy jednak boimy się zestawień takich jak zieleń - oferta projektowania ogrodów - i czerwień, udanym kontrastującym, ale i bezpiecznym zestawieniem jest biel i czerń.

Umiejętne zestawianie przeciwieństw wymaga nie lada wyczucia estetycznego. Jeżeli samodzielnie nie czujemy się na siłach, aby zabrać się za taką kreację, wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę frazy takie jak na przykład: “aranżacje wnętrz Katowice” bądź “projekty wnętrz Katowice”, a następnie poszukać inspiracji wnętrzarskich czy konkretnej osoby, która wprowadzi do wymarzonego wnętrza odrobinę kontrastu (to jedna z takich firm). Jak głosi znane wszystkim przysłowie, przeciwieństwa się przyciągają. To co inne, nieoczywiste, często budzi ciekawość.aranżacja mieszkania
Author: Karl Baron
Source: http://www.flickr.com
Bliźniacza zasada obowiązuje w projektowaniu naszego domu. Z pomocą kontrastów można wykreować przestrzeń nieoczywistą, ale zbudowaną z symbiotycznego zespolenia na pozór zupełnie nieprzystawalnych cech.

Jeżeli zaciekawił Cię ten tekst, poznaj dodatkowe informacje na ten temat. Najlepiej sprawdź sam (https://nklim.design/projektowanie-kuchni/), znajdziesz tu podobne informacje.

Oglądając wyniki wyszukiwania pod wskazanymi wcześniej hasłami: “aranżacje wnętrz Katowice” i “projekty wnętrz Katowice” przekonamy się, że kontrastujące tony to aktualnie jeden z najmodniejszych zabiegów stosowanych we wnętrzach . I taka oto przestrzeń przyciąga bardziej aniżeli powielane, klasyczne stylizacje. Ale wbrew pozorom, w wyniku kontrastów może powstać przemyślana i spójna aranżacja.

Tags: mieszkania, aranżacja, stylizacje, lokum