Jak wystroić dom na święta? Sprawdź nasze najnowsze pomysły!

Posted on 19/03/2019 8:06am

Zbliża się Boże Narodzenie! Już teraz należy pomyśleć o tym, w jaki sposób urządzimy nasze mieszkanko. Ma być ono bogate w świąteczne dekoracje - bordowe kokardy, piernikowe ciasteczka, kolorowe bombki choinkowe. Niżej podpowiadamy jak oryginalnie i z klimatem urządzić dom w okresie bożonarodzeniowym.


Aniołek na choinkę
Author: makelessnoise
Source: http://www.flickr.com
Moje mieszkanko w tym okresie pachnie najczęściej cynamonem i kardamonem. To ulubione świąteczne inspiracje. Wszystko za sprawą świeczek zapachowych, które uwielbiam używać na przełomie grudnia i stycznia. W tym roku, chciałam do gotowych, sklepowych ozdób wybrać coś samodzielnie zrobionego. Co miałam dotychczas? Zawsze podwieszałam na drzwiach gałąź z choinki, na której wieszałam kilka bombek i spora bordowa kokarda. W dużym pokoju na górze przyczepiałam jemiołę, która miała przynieść dostatek, a na lodówce doczepiałam kilka świątecznych magnesów. Mieszkam sama, więc nie kupuję choinki – radość z jego zdobienia przypada zazwyczaj dzieciom. Na blogu internetowym znalazłam bardzo ciekawy koncept na świąteczne dekoracje mieszkania - świąteczne dekoracje mieszkania na lovingit.pl. Konkretniej - samodzielnie zrobioną z deseczek gwiazdkę na ścianę.


Kupiłam do jej przybrania najkrótszy zestaw światełek choinkowych. Kupiłam te w odcieniu błękitu. Gwiazdkę wykonałam sama – przybiłam na ścianę. Prezentuje się bardzo oryginalnie, cieszy oczko. Instrukcję na jej wykonanie znalazłam tu: . W dodatku wykonałam kilka aniołków z białego papieru, które ozdobiłam srebrnym brokatem. Ustawiłam je na parapecie, a ich spody nieco dociążyłam białą modeliną. W sklepie kupiłam również kilkanaście maleńkich świeczek, które poukładałam pomiędzy aniołkami. Pięknie wyglądają, jak się palą wieczorem. Tworzą niesamowicie romantyczny klimat. W sam raz do kolacji we dwoje…

Tags: ozdoby, Święta, Boże Narodzenie, pomysł, bombki choinkowe