Jak zaaranżować kominek w salonie?

Posted on 19/11/2018 11:31am

Odpowiednia aranżacja strefy kominkowej ułatwi komfortowe korzystanie z paleniska, a przy tym wyeksponuje wyjątkowy charakter takiego wyposażenia, kreując pomieszczeniu atmosferę ciepła oraz przytulności. Najczęściej kominek zlokalizowany jest w środkowej części salonu, która stanowi strefę rodzinnego życia. Jednakże to nie jedyny możliwy sposób na zaaranżowanie paleniska.


Wanna
Author: SashaW
Source: http://www.flickr.com/photos/sashawolff/3461164440/
lampa antydepresyjna
Author: Albert Luo
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli mieszkanie to nasza prywatna oaza ciszy, a znajomych zapraszamy sporadycznie, kominek pomoże stworzyć osobistą strefę komfortu, na jaką składać się będzie wyłącznie wygodna, miękka sofa bądź rozkładany fotel Mexx, stworzone do relaksu dla góra dwóch osób - . Jeśli nad kominkiem lub obok niego umieścimy telewizor, wówczas w salonie można spędzać długie, beztroskie chwile na rozrywce i odpoczynku w błogiej atmosferze. Dysponując wolną powierzchnią w obrębie obudowy kominkowej, w ścianach możemy wydrążyć wnęki, by zamontować półki na książki, funkcjonalne regały na bibeloty bądź komody mieszczące tekstylia - kominkowa zabudowa.


W podobny sposób możemy wykreować przestrzeń z kominkiem, jeżeli znajduje się on na uboczu wnętrza, z dala od szklaków komunikacyjnych lokatorów. Wykorzystując półkę z książkami, jaka będzie spełniać rolę ścianki działowej separującej tę przestrzeń od pozostałej części pomieszczenia, z łatwością wykreujemy zaciszny kącik czytelniczy, w którym z przyjemnością pogrążymy się w pasjonującej literaturze. Wystarczy umieścić przy kominku komfortowy fotel bądź szelzong oraz niewielki stolik kawowy, aby cieszyć się swoim własnym, czytelniczym spa. Należy pamiętać, że zabudowa kominek (kratka wentylacyjna ceramiczna) jaką posiada powinien współgrać stylistycznie z meblami i dekoracjami. Przykładowo, do nowoczesnej, narożnej zabudowy kominkowej w czarnym kolorze raczej nie będzie pasował wielobarwny fotel. W tym przypadku strzałem w dziesiątkę może być leżanka ze skórzaną tapicerką.

Tags: styl, porady, kominki, design