Jak zaplanować wystrój wnętrza, żeby było przyjemne dla wszystkich lokatorów?

Posted on 02/08/2018 7:17am

We współczesnej aranżacji przestrzeni dominuje kilka trendów, które dobrze jest znać, żeby wykończyć mieszkanie w sposób nowoczesny i modny. Po długiej nieobecności w nowszej, odświeżonej formie do łask powróciły fototapety. Mnóstwo dostępnych modeli to przede wszystkim fototapety do salonu albo sypialni, lecz wzory ozdabiające pokoik dziecinny również uda się znaleźć. Sporo sklepów www przygotuje nam wskazaną przez nas grafikę pod wymiary, jakie tylko będzie nam pasował.

pomieszczenie
Author: Arto Brick
Source: http://www.flickr.com
Warto więc zastanowić się, czy chcemy pokrywać fototapetą całą ścianę czy tylko jej fragment. Fototapeta dla dzieci powinna być radosna i kolorowa, lecz nie można też przesadzić, szczególnie gdy w pomieszczeniu jest już wiele kolorowych elementów. Postacie z popularnych bajek będą ożywiać pokój, lecz zastanówmy się czy gdy nasz maluch podrośnie, fototapeta dla dzieci nie będzie za bardzo infantylna, np. dla nastolatków. Zdecydowanie niegasnącą popularnością cieszą się wielkie obrazy albo tryptyki. Jeżeli tylko dopasujemy je do wnętrza, będą ponadczasową ozdobą.

Jakiś czas temu modne były krajobrazy, obecnie dużo motywów to obrazy kwiaty albo elementy architektury - Demur (Demur). Standardowe reprodukcje dopasowane do nastroju pomieszczenia z pewnością będą cieszyć oko przez lata i nie wyjdą z mody. Sporo sklepów stacjonarnych i hurtowni na stronach www ma w swojej ofercie też naklejki na ściany i meble. Są świetną alternatywą do dekoracji typu obrazy kwiaty (można je zamocować bez wiercenia) i odkleić z mniejszym wysiłkiem niż fototapety. Możemy zamówić naklejki tematyczne, atrakcyjne grafiki lub filozoficzne cytaty.Frazy można dostosować do roli pokoju, jest spory wybór cytatów dopasowanych do kuchni albo ogólnie – do całego mieszkania. Oczywiście wielkość też możemy dobrać do własnych warunków. Czasy, kiedy ściany mieszkań ozdabiały jelenie na rykowisku czy kaskadowe wodospady, które wyszły spod ręki nieznanego artysty, a kawałek wolnej powierzchni zastawiany był stoliczkiem z serwetką i kwiatkiem, dawno już minęły. Teraz docenia się raczej swobodę wolnej przestrzeni, ozdoby, które nie łapią kurzu i dekoracje, które możemy szybko zmienić albo całkiem zdjąć.

Tags: tryptyki, fototapety, pomieszczenia