Jaki mamy rodzaje fototapet? Do jakich pomieszczeń pasują? Na co trzeba zwrócić uwagę przy wybieraniu?

Posted on 31/08/2018 7:22am

W poszukiwaniu elementów na fototapetę która pójdzie na ścianę z pewnością pojawią się wątpliwości dotyczący tego, jakiego rodzaju materiał wybrać. Nie jest totakie zwyczajne,ponieważ wraz z rozwijaniem się techniki uzyskujemy ogromny wybór. Jednocześnie jest wiele przedsiębiorstw zapewniających wysokiej klasy materiały, jakie są przystosowane do typu powierzchni a także pomieszczenia.

Fototapeta
Author: art.widi.pl
Source: http://art.widi.pl
Jakie w ogóle posiadamy rodzaje fototapet? Najpopularniejsza jest fototapeta papierowa. To standardowa, ekonomiczna fototapeta PCW o papierowym podkładzie. Jest dosyć niegruba, przez to niezbyt odporna na wilgoć i ścieranie, musimy więc ją mieszać w miejscach suchych, które nie są narażone na dotyk. Ściana powinna być gładka, żeby był dobry efekt. W czasie aplikacji należy dobre układać tapetę, bo potem nie będzie szansy, żeby ją osuwać.

Odmienny rodzaj to fototapeta wykonana z lateksu. Jest to po prostu syntetyczny papier z dodatkiem lateksu. Powłoka lateksowa powoduje, ze zdjęcia są jak najbardziej realistyczne i posiadają dobrze widoczne kolory. To jeden z najbardziej znanych materiałów fototapety na ścianę. Jest ona minimalnie grubsza od papierowej tapety, więc ściana >>> www.parcienaszklo.com.pl/zabudowy-ze-szkla/ pod tego rodzaju fototapetą nie musi być doskonale gładka gładka, bo znaczniejsza warstwa pokrywa minimalne niedoskonałości ściany - polecany sklep z fototapetami.

Materiał nie posiada tendencji do rozciągnięć, można ją dodatkowo wzmocnić laminatem, dzięki czemu będzie znacznie trwalsza. Możemy ją delikatnie zmywać, najkorzystniej lekko zwilżoną ściereczką czy gąbką. Jest doskonała do dekorowania sypialni, salonu lub pokoju w którym najczęściej przebywamy. Innym rodzajem jest fototapeta winylowa. Niezwykle gładka w dotyku, trwalsza od fototapet wykonanych z lateksu. zapewnia doskonałą jakość nadruku. Jest wytrzymała na wilgoć i tłuszcz. Bez problemu można ją zmywać delikatną gąbką lub pomoczoną ściereczką.

Mimo zawartości winylu może przepuszczać wilgoć, jednak dzięki temu ściana (creoconcept.pl/) ma szansę “oddychać”. Z łatwością układa się na ścianie, nie uwypukla się przy naklejaniu. Jest bardzo dobrado pokoju dziecięcego, więc jak fototapety dla dzieci, to tego rodzaju tapeta będziee świetnym wyborem.

Tags: tłuszcz, wilgoć, PCW, technologii, lateks