Jakie istnieją rodzaje luster? Czym się kierować przy ich wyborze? Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Posted on 10/02/2019 12:00am

Bardzo trudno dzisiaj nawet sobie wyobrazić dom bez lustra. Lustro powieszone w łazience, salonie czy sypialni jest bardzo ważne, gdyż pełni bardzo ważną rolę w życiu każdego z nas. Jest także ciekawym akcentem w różnych aranżacjach wnętrz, ponieważ przy okazji świetnie powiększa i doświetla konkretne pomieszczenie.


lustro w salonie
Author: Saint-Gobain Glass
Source: Saint-Gobain Glass
Zanim dokonamy wyboru należy sprawdzić nie tylko rozmiar i cenę, lecz również grubość tafli. Spośród luster dekoracyjnych wyróżnić można tak zwane lustra zwykłe i kryształowe. Jedne z nich są bardzo często tańsze, mogą wystąpić w trzech grubościach, czyli 3, 4 i 5 mm.. Niestety lustro o grubości trzech milimetrów może się wyginać oraz zniekształcać obraz, tak więc miejmy na uwadze, żeby wybierać odpowiednio grube oraz wysokie lustra. Im więc twardość naszego lustra jest wyższa, tym jest lepsza, to istnieje bardziej małe ryzyko starcia oraz zarysowania powierzchni.

Natomiast lustra kryształowe są szlifowane z tzw. fazą, co oznacza ścięte po skosie brzegi. Ich tafla dość często wynosi około czterech i pięć milimetrów. Lustro faktycznie jest koniecznym elementem każdej łazienki, i to bez względu na jej wielkość oraz styl. Jest niezbędne podczas wykonywania elementarnych czynności, które wiążą się np. z czesaniem, goleniem czy myciem zębów. Wybierając najbardziej odpowiednie lustro dla naszych potrzeb, musimy się zastanowić, czemu ono ma służyć. Czy jest nam konieczne podczas wykonywania podstawowych czynności, a może ma jeszcze inne zadanie, jak optyczne powiększenie przestrzeni? Bez względu na typ lustra (Parcie Na Szkło), należy uwzględnić wszystkie korzystające z tego pomieszczenia osoby, to sprawi, iż powiesimy lustro na odpowiedniej wysokości, dzięki temu każdy będzie mógł swobodnie z niego skorzystać.


okrągłe lustro w łazience, łazienka
Author: 國豪 徐
Source: http://www.flickr.com
Wśród luster łazienkowych spotkać możemy lustra różnego rodzaju, jak prostokątne lub owalne, lustra o różnorodnych wymiarach i z najrozmaitszym typem oświetlenie. Dość często z powodów praktycznych takie lustra wiesza się bezpośrednio nad umywalką. Lustro łazienkowe umieścić możemy także wzdłuż wanny na większej części ściany. Obecnie na rynku odnajdziemy także propozycje szafek łazienkowych, które mają zamontowane jedno lub kilka luster. Dosyć ciekawe są również lustra zamawiane na wymiar, jednak gdzie takie kupić? Wydaje się, że jak lustra na wymiar w Warszawie (parcienaszklo.com.pl) jest najlepszym wyborem.

Tags: dom, mieszkanie, łazienka, salon