Jakie materiały można położyć na podłogi zamiast klasycznych drewnianych desek

Posted on 11/08/2019 7:26am

Jednym z najczęściej używanych materiałów używanych przy podłogach w domach i mieszkaniach, jest zwykłe drewno. Jednak powoli traci ono na popularności, bo koszt kupna takiej podłogi jest dość wysoki, nie układa się ich najlepiej i mogą również wystąpić kłopoty z konserwowaniem. Dlatego też próbuje się zastąpić drewno innymi materiałami, które są znacznie tańsze i prostsze w kładzeniu, a często wyglądają bardzo podobnie.


Największą popularnością cieszą się najróżniejsze panele, charakteryzują się one bardzo dużą trwałością i ładnym wyglądem, bardzo łatwo się je także montuje. Ich dużą zaletą jest również to, że bardzo przyjemnie się po nich chodzi, z tego też powodu przeważnie można je spotkać w pokojach i salonach. Tego ostatniego powiedzieć nie można o innej propozycji, to znaczy płytkach drewnopodobnych. Bo w rzeczywistości są to normalne podłogowe płytki, ale mają fakturę do złudzenia przypominającą zwykłe drewno. Gdyby nie fakt, że są jednak chłodniejsze, to wiele osób w pierwszej chwili mogłoby je pomylić. Dla zaciekawionych: marka kfa.


Płytki drewnopodobne od pewnego czasu są coraz częściej wybierane przez odbiorców. Firmy takie jak jak Paradyż, Opoczno czy Polcolorit umieją już tak produkować płytki, żeby przypominały one strukturę drewna w najdrobniejszych szczegółach. Nie ma żadnego problemu z odwzorowaniem wyglądu naturalnego buku czy starszej deski ze słojami. Naśladownictwo takie to nie tylko kolorystyka, ale również faktura - płytki mają taki wygląd były wykonane z naturalnego drewna, a
płytki drewnopodobne
Author: Venus
Source: Max-Fliz
liczba dostępnych wzorów bez przerwy się powiększa.

Czy masz zamiar może poddać tę kwestię dalszej analizie? Jeżeli tak, to zweryfikuj tekst (https://flowerqueen.com.pl/pl/kwiaty-zywe-w-pudelku), który publikuje podobne zagadnienia.

Tutaj znacząco więcej: .

Ze względu na to, że w dalszym ciągu są to płytki, to kupuje się je przeważnie do pomieszczeń które są narażone na zabrudzenia i kontakt z wodą - to znaczy kuchni, przedpokojów i łazienek. Układa się je dokładnie tak samo, jak wersje klasyczne, bardzo podobna jest także ich zwykła pielęgnacja. Bez żadnego problemu można je myć przy pomocy detergentów, są też odporne na zarysowania i zanieczyszczenia. Niektórzy montują pod posadzką z płytek ogrzewanie podłogowe, wtedy w takich pomieszczeniach faktycznie będzie niezwykle przyjemnie i miło.

Tags: płytki, podłoga, wzór