Jakie ozdoby będą dobrze wyglądać na naszej ścianie?

Posted on 26/03/2019 7:43am

Żeby zapomnieć o mordęgach, brudzie oraz koszcie remontu, trzeba zacisnąć zęby, dobrnąć do końca, kiedy wnętrza są odnowione i gotowe do najlepszego etapu prac - dekoracji. Aby urozmaicić wystrój warto pomyśleć nad wyborem dekoracji ściennych, takich jak fototapety, obrazy lub naklejki. Które z nich wybrać?


salon
Author: Pixers
Source: Pixers
Obrazy

Ich zaletą jest niewielki rozmiar i mobilność, dzięki czemu łatwiej je zmienić albo przewiesić. Dzięki dobrze dopasowanej oprawie i trafnym doborze grafiki wnętrze zyska miły nastrój. Za pomocą fotografii elektronicznej, zaawansowanej obróbce graficznej i technologii, na płótnie może znaleźć się też samodzielnie zrobione zdjęcie. Obraz drukowany musi aczkolwiek mieć odpowiedni rozmiar i rozdzielczość.

Tapety na ścianę


Fototapety, w przeciwieństwie do obrazu, bez wątpienie trudniej przestawić na inną ścianę, dlatego też ich wybór musi być przemyślany. Wielkoformatowa grafika dostosowana stylistycznie do wystroju wnętrza czyni piorunujące wrażenie.

Jeżeli zaciekawiły Cię artykuły przedstawione na tej stronie, to z pewnością świetna witryna (https://www.sigmamet.pl/oferta/schody) także okaże się dla Ciebie wartościowa.

Niewątpliwie zostanie zauważona przez znajomych. Foto tapeta oraz tradycyjne mogą upiększać ściany, drzwi, fronty mebli, a nawet przestrzenie między szafkami stojącymi i wiszącymi w kuchni.

Co poniektóre rodzaje materiałów, które stosuje się do produkcji fototapet są odporne na działanie wilgoci i pobrudzenia.

Masz zamiar przeczytać następne materiały dotyczące rozważanej tu kwestii? Jeśli tak, to wejdź na ten odnośnik oraz sprawdź wpis ze strony.

Zatem można je używać w pomieszczeniach niezwykle podatnych na działanie wilgoci, np. w toalecie lub w kuchni.

Naklejka Rilievi Fiorentini
Source: www.bmpolska.com
Naklejki na ścianę

Naklejki ścienne są subtelną formą ozdoby. ornamenty przeważnie drukowane są na półmatowej folii i przykleja je się jak tatuaż do nawierzchni ściany. Kształt ozdoby należy dobrze dopasować do miejsca, w którym mamy zamiar ją przykleić. Naklejki są piękne, mają półmatową nawierzchnię i nie odbijają światła, dzięki czemu delikatnie wpasowują się w strukturę podłoża.

Nie należy bać się zmian i odważyć na coś spontanicznego. Pamiętajmy, że oryginalna dekoracja nie musi być eksponowana ciągle w tym samym miejscu do kolejnego wielkiego remontu. Naklejki i fototapety w łatwy sposób zdjąć, bez uszkodzeń powierzchni, do której zostały przyklejone. Poza tym niektóre fototapety na ścianę można nie tylko ściągnąć, ale przykleić ponownie w inne miejsce.

Tags: zdjęcie, Wystrój, grafika, grafiki, ornamenty, ściana, dekoracji