Jakimi sposobami stworzyć interesującą galerię na ścianie?

Posted on 24/05/2019 10:50am

Powszechnie zwykło się sądzić, że nasz wygląd jest odzwierciedleniem naszej osobowości. W mieszkaniu z kolei, takim białym płótnem na którym, jak artysta możemy pokazać swoje emocje są... ściany. To one tworzą sentymentalną galerię.
Czasami są to oprawione zdjęcia, którym zdarza się emigrować z albumów na ściany – stając się przy tym niebanalną ozdobą naszych wnętrz. Fotografie z wyjazdów, uroczystości rodzinnych, szczęśliwych chwil natychmiast odsyłają nas w przeszłość. Wystarczy na krótką chwilę zatrzymać wzrok na zdjęciu naszego dziecka, a uśmiech na ustach pojawia się nam samoistnie.



Author: WTL photos
W dzisiejszych czasach fotografia jest popularniejsza niż kiedykolwiek w historii, zwłaszcza fotografia dziecięca. Dzieci rosną z każdym dniem, musimy upamiętniać te chwile, gdy pełne są dziecięcej ciekawości świata, epatują beztroską i radością. Niestety, mimo iż aparaty znajdziemy dziś w każdym domu, tylko nieliczni potrafią zrobić naprawdę dobre zdjęcie z przemyślanym kadrem czy dobrym oświetleniem. Z tego względu, dużo osób postanawia wykupić sesję zdjęciową u profesjonalnych fotografów. Największe wrażenie robią sesje, gdy dziecko zostaje uchwycone w naturalny sposób. Zasadnicze znaczenie ma fakt, że fotograf dziecięcy umie pracować z maluchami (zobacz - zdjęcia z chrztu Łódź). Jego kreatywność, pomysłowość oraz umiejętność nawiązania kontaktu z naszą pociechą zaowocuje niesamowitymi ujęciami.


Wieszak na zdjęcia projektu Paula Loebacha dla marki Umbra
Author: Paul Loebach
Source: Umbra
Zwróćmy uwagę, by zdjęcia posiadały wspólny motyw - podobne ramki, temat przewodni albo kolorystykę. Warto też rozważyć ich układ – tak aby tworzyły przyjemną dla oka kompozycję. Wielu projektantów wnętrz jest zdania, by pozostawić równe odległości miedzy ramami. Zjawiskowo wyglądają zdjęcia otoczone sztuką czy pamiątkami. Nowoczesny obraz triumfujący na tle zdjęć będzie stanowił główny punkt dekoracyjny naszego wnętrza. Nie obawiajmy się zestawiać przedmiotów, obrazów, które z pozoru nie wyglądają dobrze w swoim towarzystwie. W końcu to sztuka, a sztuka to piękno.

Tags: dzieci, sztuka, fotografie