Jeśli chcesz zaprojektować kuchnię w wyrazistych kolorach

Posted on 14/02/2019 7:37am

Lubisz morze? Pragniesz na dłużej zatrzymać wspomnienia z urlopu? Chcesz mieć w swoim domu turkusowe ściany? A może podobają ci się turkusowe dodatki do wnętrz?
Akcja ŚCIANA! Zdecydowanie radzimy pomalować pomieszczenie na ten kolor. Jest on niezwykle ciepły, a także przyjazny dla oka, przede wszystkim w przypadku, gdy wybierzemy jego delikatny, pastelowy odcień.
inspiracje
Author: Anna Koszela
Source: Anna Koszela
Nie musimy przecież zamalowywać wszystkich ścian w intensywnym kolory. Pozwólmy sobie jednak na odrobinę szaleństwa – pomalujmy trzy ściany w odcieniu lżejszym, bardziej pastelowym, a trzecią w mocnym, bardzo intensywnym odcieniu. Nada to pokojowi oryginalności, charakteru. Do turkusowych ścian optymalnie będą pasować ciemnozielone albo białe meble oraz dodatki (idź do bloga).

Jeśli znalezienie uzupełniających informacji na prezentowany wątek jest dla Ciebie niezwykle istotne, to żeby je uzyskać prześledź witrynę, na jakiej je z pewnością zobaczysz.

Fajnie będzie również wyglądać wielki, masywny, kolorowy fotel wraz z lampą z ozdobnym abażurem utrzymanym w orientalnym klimacie. Mi turkus właśnie kojarzy się najbardziej z orientem, Azją i ciepłymi krajami. Jeśli jednak nie mamy aż tyle odwagi, by pomalować ściany w pomieszczeniu na ten kolor, pomyślmy o turkusowych dodatkach do wnętrz. Będą dobrze komponować się czarnym, co udowadnia nam bloggerka lou, opisując na swoim blogu kilka ciekawych inspiracji . Pamiętajmy jednak, by nie przegiąć – starczy kilka turkusowych rzeczy. Np. turkusowy abażur lampy, ozdobny flakon, czy obrus na stole. Jeśli chcesz dobrać jeszcze jakiś kolor, to rewelacyjnie pasować będzie mocna zieleń. Najlepiej wygląda z turkusowym kolorem, dając oryginalną ale miłą oku kompozycję kolorystyczną. Można również zdecydować się na pojedynczy mebel (https://www.meblemagnat.pl/regaly-drewniane-polki-kufry) w tym kolorze – np. stolik kawowy, albo fotel. Wszystko zależy od nas!Tags: meble, fotele, stoliki, kolorze