Kilka pomysłów na umeblowanie przedpokoju

Posted on 04/04/2019 8:05am

Korytarz jest wizytówką naszego mieszkania. Kiedy tylko przejdziemy przez próg, to właśnie na podstawie korytarza mamy możliwość ocenić czy jego właściciel ma dobry gust czy nie. Jest to tym samym jedno z najcięższych pomieszczeń do urządzenia, gdyż nie posiada okien i jest zwykle dość maleńkie.

Przedpokój, który zachwyca
Author: Komandor
Source: Komandor
Najważniejszym składnikiem w aranżacji korytarza stanowi zastanowienie się nad doborem podłogi. Będzie ona brudzić się dużo bardziej niż gdziekolwiek indziej w domu, gdyż ganek to jedyne pomieszczenie gdzie przebywamy w mokrych butach. Musimy pamiętać, by podłogę łatwo było oczyścić.Dobrze gdy nie będzie zrobiona z materiałów potrzebujących dużo konserwacji np. z drewna. Gdy chcemy posadzkę drewnianą musimy liczyć się z obowiązkiem częstszego jej mycia, położyć chodnik przy wejściu lub zdecydować się na położenie butów na zewnątrz. Optymalnym pomysłem byłyby kafelki.

Ten niezwykle unikalny serwis www (https://montownia-drzwi.pl/produkty/kategoria/drzwi-porta,99) prezentuje analogiczną kwestię, co tekst, który w tym momencie widzisz. Jeżeli Cię on zainteresował, kliknij tu.

Nietrudno utrzymać je w czystości, zwłaszcza te w neutralnych barwach oraz ciekawych wzorach, gdyż nie widać na nich zanieczyszczeń. Dowiedz się szczegółów z artykułu - jak tanio urządzić przedpokój. Odcień ścian powinien współgrać z odcieniem podłogi i dobrze komponować się z resztą wystroju wnętrza. Wybór jest olbrzymi. Możemy wybrać wiele kolorów farb i tapet.

przedpokój
Author: WITEX
Source: WITEX
Ważną kwestią są także wieszaki. Dobrze by nie znajdowały się zbyt daleko od drzwi, aby zrzucanie z siebie płaszczy i kurtek było proste. Co więcej trzeba dopasować je do stylu przedpokoju. Mogą być one proste lub mieć fantazyjne kształty, nowoczesne lub w stylu retro. Pamiętajmy tylko aby nie było ich zbyt mało, przede wszystkim jeśli często mamy gości. Światło nie musi być silne. W korytarzu przecież nie pracujemy i nie spędzamy zbyt wiele czasu. Pamiętajmy jednak by włącznik znajdował się w wygodnym miejscu przy drzwiach. Zrezygnujmy z lamp stojących, gdyż zajmują zbyt wiele naprawdę cennego miejsca. Zawieśmy lepiej źródło światła na ścianie lub na suficie. Sprawdź więcej - polecana witryna

Tags: drewno, dom, Wnętrza, Sufit, płaszcze, tapeta