Kilka przykładowych informacji o rodzajach fototapet, gdzie znajdują zastosowanie poszczególne typy podkładów.

Posted on 13/04/2019 8:57am

Jednym z najpopularniejszych sposobów obecnie na urządzenie ścian w domach i mieszkaniach są dziś fototapety. Stały się one dającą znacznie więcej możliwości kontynuacją tradycyjnych tapet, jakich dużym minusem była dość ograniczona ilość motywów i kolorów. Ograniczenia tego nie mają fototapety, bo można na nich wydrukować praktycznie wszystko, co tylko się zechce.

fototapety na wymiar
Author: www.twojagaleria.eu
Source: www.twojagaleria.eu
Do wyboru są banki fotografii, liczące nierzadko kilka milionów pozycji, a także dość duża liczba najróżniejszych motywów, napisów i wzorów. Oczywiście nie ma będzie też żadnych problemów, aby podesłać i wydrukować na fototapecie swoje własne zdjęcie, ważne jest tylko żeby posiadało ono odpowiednią jakość i rozdzielczość. Tak duże możliwości będą wynikać z tego, że każdą fototapetę robi się oddzielnie, przy pomocy specjalnych drukarek. Dzięki użyciu nowoczesnych urządzeń fototapety na wymiar - takie jak w fototapetach Art.Widi są obecnie ogromnie popularną metodą wykończenia wnętrz, pozwalają na rzeczywiście spore możliwości aranżacyjne.

Fototapety nadają się do wszystkich pomieszczeń w domu, lecz należy dopasować właściwy podkład. Jedne z najtańszych w kupowaniu i najtrudniejsze w układaniu są fototapety papierowe. Wiele osób decyduje się na nie z powodu ceny, jednak podczas przyklejania lubią robić problemy, jak będą nierówne ściany, a oprócz tego nie najlepiej będą oddawać kolory zdjęć. Dużo lepiej prezentują się pod tym względem podkłady wykonane z lateksu.fototapeta - Wrocław
Author: DA
Przez nieco większą grubość świetnie dają radę maskować wszelkie nierówności na powierzchni ścian, a ich ogromnym plusem jest dużo lepsze odwzorowanie barw. Oba te typy tapet nie są mają dużej odporności na działanie wilgoci, więc do bardziej mokrych pomieszczeń takich jak łazienka czy kuchnia nie będą najlepiej pasować. Tam najlepiej się sprawdzą tapety np. na z winylu, najtrwalsze, najładniejsze i niestety najdroższe wśród wszystkich odmian podkładów. Fototapety winylowe wykonane są z tworzywa całkowicie odpornego na wilgoć, więc nawet regularne zalewanie w łazience nic wielkiego im nie zrobi, a motywy na nich prezentujące się rzeczywiście wyjątkowo.

Tags: zdjęcie, fototapety, tapety