Klimat skandynawski – najlepszy w starym budownictwie!

Posted on 10/02/2019 9:10am

Masz marzenie odnowić swoje mieszkanie w starym budownictwie? Nie podoba ci się jego stary wystrój a nie posiadasz pomysłu, jak zaaranżować wnętrze na nowo? Jest na to koncepcja! Idealnym wyjściem jest styl skandynawski! Czy będzie pasował do kamienicy?


meble w stylu skandynawskim
Z jakimi barwami powinniśmy się zaprzyjaźnić? Przede wszystkim z bielą, szarościami i beżami. Dominować mają jasne kolory, lekkość i prostota. Intensywną czerwoną cegłę musimy delikatnie stonować farbą w odcieniu szarym lub beżowym. Nada to pomieszczeniu delikatności i subtelności.

Czego nie powinno być mało w naszym domu w kamienicy? Wielkiej i miękkiej sofy, która jest znakiem rozpoznawczym stylu skandynawskiego. Oprócz niej sporo miękkich jaśków oraz mebli z wikliny. Krzesła są niemile widziane, lepiej wyglądać będą pufy, w których będziemy mogli ponadto coś schować. Inne meble to standardowe komody i regały. Powinny być naturalnym kolorze drewna lub zabarwione bielą. Minimalizm przez duże M. Warto rozglądnąć się także za barwnymi chodnikami, obrusami, pledami. To wszystko doda lokalowi charakteru, będzie totalnie przytulnie. Co w oknie? Woalowe firany i zasłonka? Raczej nie.


mieszkanie w stylu skandynawskim
Author: Franc Gardiner
Source: Franc Gardiner
Styl skandynawski odrzuca takie dekoracje, gdyż przez okna ma dochodzić do mieszkania dużo światła. W kamienicy najczęściej są duże okna, także optymalnie aby wpadało do pomieszczenia jak najwięcej światła. Czy taki klimat pasuje do kamienicy? Jak najbardziej. Zazwyczaj szare, nieodmalowane wnętrza, dzięki ulepszeniom i kilku przedmiotom w stylu skandynawskim nabiorą charakteru. A czerwona cegła nie będzie już taka mocna!

Ciekawych pomysłów możesz poszukać na stronie: lovingit.pl/blog/aranzacja-mieszkania-o-powierzchni-47-m2-w-stylu-skandynawskim-w-kamienicy/

Tags: meble, mieszkanie, Wystrój, M3