Kredens w rustykalnym charakterze – jakie powinien posiadać cechy?

Posted on 25/04/2019 7:39am

Moda na wiejskie elementy w nowoczesnych czasach wciąż trwa. Dlatego też mnóstwo osób pragnie, żeby w ich domu pojawiły się odpowiednie meble, które nadadzą wnętrzu ciekawego charakteru.


Najpopularniejszy mebel w wiejskim charakterze, który występuje raz za razem w domu i mieszkaniach to kredens. Musi być wykonany z drewna – prawdziwego, a nie dykty. Wiele lat temu kredensy w siedliskach naszych babek czy prababć malowane były na odcień biały i takie można napotkać zazwyczaj w sklepach. Niegdyś wiejski kredens zabarwiony był przeważnie olejną farbą, na wielu robił wrażenie i do teraz mnóstwo osób pamięta, jak świetnie wyglądał. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej koniecznie sprawdź link kredens. Po to osoby, które uwielbiają design rustykalny, zamalowują całe umeblowanie na biało i starają się trochę je postarzyć – dodają przetarcia, które od razu dodają meblom kilka lat więcej. Kupowanie właśnie tego typu mebli to próba powrotu do wspaniałych lat dzieciństwa, gdy można było spędzać czas w tradycyjnej, wiejskiej kuchni wraz z babcią czy dziadkiem.


Amatorzy rustykalnego designu uwielbiają przerabiać nowe meble. W taki sposób wywierają one wrażenie, że zostały przetransportowane bezpośrednio ze wsi albo zdjęto je z zakurzonego strychu (czytaj porady związane z dekorowaniem salonu). Niektórzy lubią szperać w nietypowych sklepach ze starymi przedmiotami. Tego typu kredens w wiejskim stylu na pewno zrobi furorę – należy jednak uważać w czasie jego przekształcania. Proces postarzania mebli nie jest prostym zadaniem i bardzo szybko można meble oszpecić.


Zielona herbata
Author: Panda Tea
Source: http://www.flickr.com
Jaki powinien być perfekcyjny kredens w wiejskim stylu? Nie trzeba by był w białym odcieniu. Można zostawić mebel w typowym kolorze drewna, czyli go nie malować. Powinno się we wnętrzu poustawiać porcelanowe figurki i inne ozdoby, które wzmocnią jego charakter. Design rustykalny może być bardzo elegancki, powinno się jednakże pamiętać, by nie przesadzać.


Styl wiejski ma grono swoich wielbicieli. Nic w tym zadziwiającego, bo przywodzi na myśl beztroską wioskę i swojski nastrój. Dom urządzony w tym stylu może wywierać wrażenie na odwiedzających. Trzeba jednak pilnować, by wszystkie meble były dopasowane.

Tags: ozdoby, styl, wygląd, prezent, elementy