Markowe meble do biura

Posted on 05/02/2018 4:15pm

Meble kolonialne powstały w brytyjskich posiadłościach zamorskich na terytorium między innymi Indii oraz Tajlandii. Koloniści, przede wszystkim wojskowi i plantatorzy, zamieszkujący tamte tereny, sprowadzali ze starego kontynentu meble, które niestety dość szybko ulegały zniszczeniu w tropikalnym klimacie.

meble ze starych łodzi
Author: Skagerak Denmark
Source: www.SmakProstoty.pl
Aby zwiększyć ich trwałość, zachowując jednocześnie pierwotny wygląd, do produkcji mebli zaczęto stosować drewno z miejscowych odmian drzew, takich jak palisander, mahoń czy teak. Meble robione były ręcznie, przez miejscowych producentów, przy wykorzystaniu oryginalnych wzorów. Aby zaadaptować produkowane meble do odmiennych warunków klimatycznych wyposażano je w regionalne rozwiązania, takie jak siatka przeciw komarom czy ażurowa konstrukcja, która umożliwiała swobodny przepływ powietrza. Pozwoliło to na stworzenie szerokiej gamy, różnorodnych stylistycznie mebli, które przystosowane były do eksploatacji w tropikalnych warunkach atmosferycznych.

W ten sposób powstał styl kolonialny, łączący w sobie angielski design oraz miejscowe odmiany drewna i elementy konstrukcyjne. Meble kolonialne cechują się ciemną kolorystyką stosowanego w produkcji drewna oraz małą ilością zdobień. Ich wykończenie ma świadczyć o historycznym pochodzeniu, dlatego stosuje się liczne metody postarzające jak w tym przypadku http://www.meblezindonezji.pl/.
Dzięki swojej prostocie nadają się do zestawiania z meblami współczesnymi, ale ze względu na ich charakter i masywność najkorzystniej prezentują się w zabytkowych aranżacjach w dużych pomieszczeniach.

Meble kolonialne są wygodne i bardzo eleganckie a ich pielęgnacja nie jest specjalnie kłopotliwa, wystarczy co jakiś czas przetrzeć je odrobiną pasty zawierającej wosk lub specjalnym mleczkiem nabłyszczającym. Po inne meble wysokiej klasy zapraszamy do serwisu

Tags: meble, design, konstrukcje