Markowe meble do biura

Posted on 29/08/2018 11:59am

Meble kolonialne powstały w brytyjskich posiadłościach zamorskich na terytorium między innymi Indii oraz Tajlandii. Koloniści, przede wszystkim wojskowi i plantatorzy, zamieszkujący tamte tereny, sprowadzali ze starego kontynentu meble, które niestety dość szybko ulegały zniszczeniu w tropikalnym klimacie.

Meble ogrodowe Drachmann marki Skagerak Denmark
Author: Skagerak Denmark
Source: www.SmakProstoty.pl
Aby zwiększyć ich trwałość, zachowując jednocześnie pierwotny wygląd, do produkcji mebli zaczęto stosować drewno z miejscowych odmian drzew, takich jak palisander, mahoń czy teak. Meble robione były ręcznie, przez miejscowych producentów, przy wykorzystaniu oryginalnych wzorów. Aby zaadaptować produkowane meble (polecamy też nowe kolekcje mebli) do odmiennych warunków klimatycznych wyposażano je w regionalne rozwiązania, takie jak siatka przeciw komarom czy ażurowa konstrukcja, która umożliwiała swobodny przepływ powietrza. Pozwoliło to na stworzenie szerokiej gamy, różnorodnych stylistycznie mebli, które przystosowane były do eksploatacji w tropikalnych warunkach atmosferycznych.

W ten sposób powstał styl kolonialny, łączący w sobie angielski design oraz miejscowe odmiany drewna i elementy konstrukcyjne. Meble (idź tutaj) kolonialne cechują się ciemną kolorystyką stosowanego w produkcji drewna oraz małą ilością zdobień. Ich wykończenie ma świadczyć o historycznym pochodzeniu, dlatego stosuje się liczne metody postarzające jak w tym przypadku .
Dzięki swojej prostocie nadają się do zestawiania z meblami współczesnymi, ale ze względu na ich charakter i masywność najkorzystniej prezentują się w zabytkowych aranżacjach w dużych pomieszczeniach.

Meble kolonialne są wygodne i bardzo eleganckie a ich pielęgnacja nie jest specjalnie kłopotliwa, wystarczy co jakiś czas przetrzeć je odrobiną pasty zawierającej wosk lub specjalnym mleczkiem nabłyszczającym. Po inne meble wysokiej klasy zapraszamy do serwisu

Tags: meble, design, konstrukcje