Modne metody na bibliotekę w salonie

Posted on 14/05/2019 9:09pm

Chcesz mieć regał w pokoju gościnnym? Z pewnością tak – każdy by chciał. Regały pełne książek prezentują się znakomicie. Są piękną dekoracją salonu, a do tego pozwalają na to, by łatwo wziąć ulubioną książkę, gdy tylko tego zapragniesz.


mieszkanie
Author: Martin Pulaski
Source: http://www.flickr.com
Ale czy faktycznie jesteś w stanie sobie pozwolić na zorganizowanie takiego miejsca w salonie? To kwestia, która z pewnością przyjdzie Ci na myśl. Wobec tego wiedz, że nie musisz się wahać. W każdym salonie da się wygospodarować miejsce na literaturę. Jak to zrobić?

Biblioteka w salonie jest kojarzona głównie z półkami książek. To rzecz jasna najlepszy zamysł. Jeśli tylko dysponujesz odpowiednią ilością miejsca, dobrze jest zrobić bibliotekę nawet na pełną ścianę. Wysokie regały z książkami doskonale wyglądają. Każdy tytuł jest od razu widoczny, a domowa biblioteka prezentuje się niezwykle elegancko. Ale nie jest to jedyne rozwiązanie.

Biblioteczka może być umieszczona również w miejscu o znacznie bardziej ograniczonej powierzchni. Jak to możliwe? To łatwe. Wystarczy, że wydawnictw wcale nie postawisz na regałach, zamiast tego mogą się znaleźć nawet na posadzce. Na początku wygląda to jak wariactwo, jednak odpowiednie zaimplementowanie takiej idei może dać olśniewające rezultaty. Taka aranżacja biblioteki w salonie oczywiście nie powinna być równoznaczna z bałaganem. Książki mogą np. leżeć na kształt kolumienki, a na górę warto położyć jakiś sprzęt albo dekorację. To niezwykle ciekawe i kreatywne rozwiązanie, które przy okazji nie zabiera za wiele przestrzeni.

Alternatywnym interesującym zamysłem jest schowanie książek do pudeł. Zabytkowe, odrestaurowane skrzynie zaprezentują doskonale. Będą one wyglądały niczym skarb i dadzą pomieszczeniu dużo niebanalnego uroku.

Tags: regały, salony, biblioteczka