Skąd się wzięła popularność nowoczesnego wzornictwa i minimalistycznego stylu w wykończeniu wnętrz.

Posted on 22/06/2018 11:38am

Odkąd w Polsce zaczęła działać sieć sklepów Ikea, rośnie sukcesywnie popularność minimalistycznego, chłodnego stylu wykończenia mieszkań. Trudno się temu dziwić, bowiem zarówno rzeczona sieciówka, jak i sporo firm tworzących podobne produkty oferuje bardzo szeroki wybór artykułów wykończeniowych, mebli i akcesoriów.


ładne wnętrze
Author: FRANC GARDINER
Source: FRANC GARDINER
Co więcej są one staranie zrobione i zaprojektowane, co gwarantuje dużą trwałość użytkowania na długie lata. Kiedyś sklepy Ikea kojarzyły się wyłącznie z kiepskimi jakościowo produktami, jakie raczej nie stanowiły ozdoby środka, a tylko spełniały swoją praktyczną rolę. Od jakiegoś czas skandynawska firma polepszyła skutecznie swój wizerunek, oferując bardzo dobre jakościowo produkty, spośród których sporo wychodzi z rąk znanych projektantów. Rosnąca popularność tego prostego, minimalistycznego stylu będzie się zbiegać z czasie z modą na pomysły ze Skandynawii w projektowaniu i dekorowaniu wnętrz. Dzięki temu całkiem sporo firm z dalekiej północy znalazło trwałe miejsce sprzedażowe na naszym rynku.

Jedną z takich firm jest firma z Danii House Doctor, której produkty . Jej wyroby są cenione w większość krajów Europy i cieszą się tam bardzo dużą popularnością. Powodem jest pewnie charakterystyczne wzornictwo, które zyskuje sporą ilość wielbicieli na całym świecie. Cechą charakterystyczną tego producenta jest surowy styl wyrobów, minimalizm kolorystyczny ożywiony jedynie szczątkowo ciepłymi kolorowymi akcentami.


Najpopularniejsze materiały to metal, drewno, tkanina oraz szkło i ceramika. Tym, co ma zwracać uwagę są dopracowane szczegóły i wysoka jakość. Oszczędność formy i prostota wzornictwa sprawiają, że takie przedmioty stają się przepięknymi dodatkami, gdyż świetnie pasują do każdej aranżacji. Nie przytłaczają, nie tworzą chaosu, a tylko delikatnie akcentują i dopełniają całą aranżację. Doskonale komponują się z resztą dodatków, tworząc spójną całość albo działając bardziej kontrastowo. Funkcjonalność i praktyczne formy to główne zalety produktów House Doctor.

Tags: ozdoby, Wnętrza, wzornictwo, materiały