Najdoskonalsze wyroby żeliwne

Posted on 30/08/2019 7:42am

Żeliwne naczynia cieszą się w Polsce coraz to większą renomą. Rośnie ilość doceniających znakomite smaki gotowanych w nich dań. Żeliwo zapewnia równomierne rozprowadzenie ciepła i długie utrzymywanie wysokiej temperatury.


le creuset
Author: Mikhail Golub
Source: http://www.flickr.com


Naczynie nie rdzewieje i gotowane potrawy nie przylegają do dna.


kieliszki
Author: Winniepix
Source: http://www.flickr.com


Francuska firma Le Creuset specjalizuje się w produktach z żeliwa. Garnki pokrywane są dekoracyjną emalią porcelanową z zewnątrz i bardzo twardą wewnątrz naczynia. Żeliwo zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła i długie utrzymywanie dużej temperatury. Te naczynia mogą być używane na wszystkich modelach kuchni, w piecu i zmywarce.

Jeżeli szukasz ciekawych informacji na ten temat, odwiedź kinkiety gipsowe nas, a zapewne znajdziesz interesujące fakty.

Każde naczynie jest odlewane w jednokrotnej formie wykonanej ze sprężonego drobnego piasku. Po zdobyciu odlewu forma jest drobiona, a piasek stosowany do produkcji nowych modeli.
Po oczyszczeniu i wygładzeniu form naczynia są oddawane wieloetapowemu procesowi emaliowania, wysychania i wypalania dzięki czemu artykuł uzyskuje wytrzymałość na korozję i schludny niepowtarzalny kolor. Choć koszt zakupu tych naczyń nie jest mały, to ich wieczna gwarancja rekompensuje koszt.


wyposażanie
Author: kennejima
Source: http://www.flickr.com


Żeliwo to półprodukt bardzo solidny i wytrzymały na różnego typu defekty mechaniczne.

Zainteresował Cię omawiany wpis? Jeżeli tak, to śmiało sprawdź także to użyteczne omówienie. Zwyczajnie kliknij tutaj a z pewnością się nie zawiedziesz!

Przy odpowiednim użyciu, czyli zachowaniu zaleceń producenta, nie będziemy go w stanie zniszczyć nawet jeżeli będziemy w tych garnkach i rondlach pichcić każdego dnia przez całe nasze życie.


W żeliwnych garnkach jest możliwość gotować, dusić, smażyć i bez niepokoju zapiekać i wypiekać w piekarniku. Po ugotowaniu, przykryty pokrywką żeliwny garnek jeszcze przez długi czas dotrzymuje temperaturę potrawy.

Tags: potrawy, Produkty, efekty, kuchni, kształt