Najlepszy pomysł na urządzenie mieszkania z drewnianymi belkami.

Posted on 13/09/2018 9:15am

Myślisz jak urządzić dom z belkami? Opiszemy ci kilka pomysłów. Jedno jest pewne – warto konkretnie wyeksponować drewniane wykończenie ścian i sufitów. Z pewnością nie radzimy drewnianych belek obudowywać płytami regipsowymi. Stracimy w ten sposób ciekawą ozdobę przestrzeni.


Dom drewniany
Urządzanie domu z drewnianymi belkami stanowi nie lada wyzwanie. Warto zatem wykorzystać te oryginalne ozdoby, tym samym pamiętać o tym, by było to tak wyeksponowane, by wyglądało idealnie do wszystkich pozostałych elementów stylizacji mieszkania. Oczywiście ściany można wyłożyć płytami kartonowo-gipsowymi, ale resztę elementów pozostawmy właśnie drewniane (https://kabus.pl). Belki odczyśćmy przy pomocy papieru ściernego, a później zabezpieczmy, lub zamalujmy odpowiednim impregnatem. Jego kolor możemy dostosować do odcienia mebli, które mamy zamiar wstawić w aranżowanym pomieszczeniu.

Kilka fajnych pomysłów na wnętrza z belkami przeczytałam na stronie . Mi szczególnie podobają się wersje domów, gdzie drewniane belki są łączone z podłogą o tym samym odcieniu, albo meblami utrzymanymi w tym samym klimacie.


Belki możemy także pomalować tą samą farbą, co całe pomieszczenie. Jednak w takim przypadku utracimy możliwość spojrzenia na piękne, lite drewno. Tym samym wyżej radzę traktować belki jedynie przeźroczystym impregnatem do drewna. Przede wszystkim dlatego, że taka zwyczajna fraktura drewna ładnie komponuje się ze ścianami. Również doskonale ociepla wnętrze mieszkania. Jeśli nie masz na ścianach belek, które tworzą szkielet domu, możesz poszukać w sklepach ich imitacji – często kupowane są poliuretanowe belki stropowe. Przypominają drewno! Ale o tym w innym artykule.

Tags: domy, belki, drewniane belki, stylizacja mieszkania