Najważniejsze zalety i wady typowych rolet, co ciekawego można zamontować w naszych oknach

Posted on 27/08/2019 7:27am

Jednym z często wybieranych sposobów na zasłonienie okien są rolety. Mają one sporo zalet, przez co stają się coraz chętniej wybieranym elementem wyposażenia mieszkań oraz domów. Rolety składają się z mechanizmu mocowanego w górnej części okna, mechanizmu prowadzącego oraz prowadnic. Na mechanizmie nawinięta jest właściwa roleta, czyli pasek materiału o odpowiedniej szerokości i długości.

W odróżnieniu od żaluzji typowe rolety zasłaniają w całości pewną część okna, w zależności od tego, jak nisko zostaną opuszczone.

Jeśli w opublikowanym tutaj wpisie nie znalazłeś intrygującej Cię informacji, to kliknij ten link i zobacz sam (topcotton.pl/) jeszcze jeden tekst.

Przy zupełnie schowanym mechanizmie okno nie będzie zasłonięte, natomiast przy opuszczonym, w pokoju będzie zupełnie ciemno. Oczywiście poziom zaciemnienia zależeć będzie od tego, jaki użyje się materiał. Jeżeli wybierze się coś delikatnego, półprzepuszczalnego, to nie uzyska się całkowitej ciemności. Ale w ofercie firm które się zajmują produkowaniem rolet są także materiały grube, które bardzo dobrze zasłaniają przed promieniami słonecznymi, w ogóle ich nie puszczając.

fotorolety w salonie
Author: fivaro.pl
Source: fivaro.pl
W ostatnim czasie tradycyjne rolety doczekały się paru ciekawych modyfikacji.

Jeśli potrzebne Ci następne miejsce, z którego zamierzasz czerpać wiadomości, to zalecamy to omówienie (https://catalaya.pl/karnisze-warszawa/). Przeczytasz w nim dużo publikacji na rozpatrywany tu temat.

Niezwykle interesującą nowością są fotorolety. Ich budowa jest dokładnie taka sama, jak typowych rolet, ale na materiałowej części można wydrukować w zasadzie wszystko, co się chce. Jeszcze kilka lat temu do wyboru było kilkadziesiąt kolorów, które nie w każdym przypadku pasowały wszystkim. Aktualnie dzięki nowoczesnej technologii druku na materiale rolet można wykonać dowolny wzór, łącznie z jakimś swoim zdjęciem. Firmy zajmujące się produkcją tego typu rolet mają w swojej propozycji nawet parę milionów pozycji, więc będzie w czym wybierać. Dobre miejsce to fivaro.pl.Niezwykle ciekawie wyglądają nowatorskie rolety dzień-noc: zobacz przykłady rolet dzień-noc. Dzięki zastosowaniu odpowiednio zaprojektowanej konstrukcji pasków materiału zachodzących na siebie można w płynny sposób ustawiać ilość wpadającego światła do wnętrza pomieszczenia. W czasie zwijania paski te będą na siebie nachodzić, powodując całkowite zaciemnienie pomieszczenia, a podczas rozwijania oddzielają się, dzięki czemu zapewnia to dostęp promieni słonecznych.

Tags: światło, okno, żaluzje, rolety, Druk